12/10/2019
سه شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
اسرائیل نمایندگان مسلمان کنگره را راه ندهد
دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا:

اسرائیل نمایندگان مسلمان کنگره را راه ندهد

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به مشاورانش گفته که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل باید از ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب، نمایندگان زن دموکرات مسلمان کنگره آمریکا به اراضی اشغالی جلوگیری کند.

اعتمادآنلاین|  رییس‌جمهوری آمریکا براساس گزارش یک رسانه آمریکایی به مشاورانش گفته، بنیامین نتانیاهو نباید اجازه دهد ایلهان عمر و رشیده طلیب، دو نماینده زن رنگین‌پوست و مسلمان کنگره آمریکا به علت حمایتشان از تحریم رژیم صهیونیستی وارد اراضی اشغالی شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری آکسیوس آمریکا در گزارشی به نقل از سه فرد آگاه نوشت، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به مشاورانش گفته که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل باید از ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب، نمایندگان زن دموکرات مسلمان کنگره آمریکا به اراضی اشغالی جلوگیری کند.

 

با این حال کاخ سفید اینکه چنین دستوری را به اسرائیل داده باشد تکذیب کرد.

 

استفانی گریشام دبیر مطبوعاتی کاخ سفید به آکسیوس گفت: دولت اسرائیل هر کاری که بخواهد می‌تواند انجام دهد.این جور گزارش‌ها اخبار دروغ هستند.

 

منابع آگاه به آکسیوس گفته بودند، ترامپ به مشاوران خود از جمله مقام‌های ارشد دولت گفته که رشیده طلیب و ایلهان عمر به دلیل حمایتشان از تحریم اسرائیل باید ورودشان به آنجا ممنوع شود. اسرائیل در سال 2017 قانونی را تصویب کرد که بر مبنای آن ورود خارجی‌هایی که از تحریم اسرائیل حمایت کرده باشد را به داخل مرزهای این رژیم ممنوع می‌کند.

 

با این حال رون درمر، سفیر اسرائیل در آمریکا چندی پیش گفت، این رژیم ورود این نمایندگان زن مترقی کنگره آمریکا را به داخل مرزهای خود ممنوع نمی‌کند.

 

درمر به نشریه هاآرتص گفت: ما بر مبنای احترام به کنگره آمریکا و ائتلاف بزرگ میان اسرائیل و آمریکا جلوی ورود هیچ یک از نمایندگان کنگره آمریکا به اسرائیل را نمی‌گیریم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها