12/13/2019
جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۸
«جهانگیری» و نخست‌وزیر روسیه بر مقابله با تحریم‌های آمریکا تاکید کردند

«جهانگیری» و نخست‌وزیر روسیه بر مقابله با تحریم‌های آمریکا تاکید کردند

معاون اول رییس‌جمهور و «دیمیتری مدودف» نخست‌وزیر روسیه بر گسترش همکاری‌های دوجانبه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های آمریکا تاکید کردند.

اعتمادآنلاین| اسحاق جهانگیری ظهر امروز(دوشنبه) در دیدار «دیمیتری مدودف» نخست‌وزیر روسیه که در حاشیه مجمع اقتصادی خزر در ترکمنستان برگزار شد، گفت: آمریکا به صورت غیرقانونی از یک توافق چندجانبه خارج شد و این اقدام علی‌رغم آن بود که آژانس بین المللی انرژی اتمی طی 14 گزارش رسمی اعلام کرده بود که ایران تعهدات خود را به طور کامل انجام داده است.

 

او با تاکید بر اینکه همه طرف های برجام باید به تعهدات خود پاییند باشند، افزود: ایران پس از یکسال از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه و غیرانسانی علیه ملت ایران، بخشی از تعهدات خود را کاهش داده است.

 

معاون اول رییس‌جمهور افزود: امروز پس از گذشت یکسال از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و با وجود فشارهای سنگین تحریم، اقتصاد ایران با همت مدیران کشور و مردم بحران را پشت سرگذاشته و از ثبات برخوردار است.

 

جهانگیری تصریح کرد: با وجود آنکه ایران طی قرن ها همواره حافظ امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بوده است، آمریکایی‌ها اخیرا بدنبال ایجاد ناامنی در خلیج فارس و تنگه هرمز بودند تا به این بهانه ائتلاف دریایی تشکیل دهند.

 

او افزود: همه این اقدامات را مخل ثبات و امنیت منطقه می دانیم و انتظار داریم کشورهای بزرگ عضو شورای امنیت سازمان ملل نظیر روسیه باید در خصوص اینگونه اقدامات به آمریکا هشدار دهند.

 

معاون اول رییس‌جمهور همچنین بر لزوم گسترش مناسبات دوجانبه و ارتقای سطح همکاری‌های تهران-مسکو نیز تاکید کرد و افزود: ایران آمادگی دارد همکاری های خود با روسیه را در همه زمینه‌ها نظیر انرژی گسترش دهد.

 

جهانگیری افزود: ایران و روسیه باید برای تسریع در اجرای پروژه‌های مشترک همکاری خود نظیر ساخت نیروگاه بندرعباس و برقی کردن راه آهن اینچه برون-گرمسار تلاش‌های خود را افزایش دهند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها