12/5/2019
پنج شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۸
آماده توسعه همکاری‌های تجاری و گردشگری با قزاقستان هستیم
جهانگیری در دیدار با نخست‌وزیر قزاقستان:

آماده توسعه همکاری‌های تجاری و گردشگری با قزاقستان هستیم

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به به امضای 110 سند همکاری میان دو کشور در سه دهه اخیر، گفت: ایران آماده توسعه همکاری‌های بانکی، تجاری و گردشگری با قزاقستان است.

اعتمادآنلاین| «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور امروز(دوشنبه) در دیدار نخست‌وزیر قزاقستان اجلاس همسایگان خزر را اجلاسی مهم توصیف کرد و گفت: بنایی که امروز پایه گذاری شد قطعا بر صلح، امنیت و استحکام مناسبات کشورهای عضو اثر بسیاری خواهد گذاشت. 

 

او ضمن تبریک برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری این کشور به مردم و دولت قزاقستان، اظهار امیدواری کرد مناسبات فیمابین در دوره جدید بیش از پیش گسترش یابد.

 

معاون اول رئیس‌جمهور به امضای 110 سند همکاری میان دو کشور در سه دهه اخیر و برگزاری کمیسیون مشترک در آینده نزدیک اشاره کرد و خواستار برطرف شدن برخی موانع پیش رو شد و گفت: ایران آماده توسعه همکاریهای بانکی، تجاری و گردشگری با قزاقستان است. 

 

جهانگیری از نقش قزاقستان در سلسله نشست‌های آستانه برای برقراری صلح در سوریه قدردانی کرد و گفت: کشور شما در گذشته نقش خوبی در تقویت همبستگی در جهان اسلام داشته که امیدوارم به ابتکارات خود در این زمینه ادامه دهد. 

 

نخست وزیر قزاقستان نیز در این دیدار برتوسعه اقتصادی منطقه به عنوان یکی از اهداف نشست همسایگان خزر تاکید و آمادگی همه جانبه کشورش برای تقویت مناسبات منطقه ای و روابط دوجانبه را اعلام کرد. 

 

او گفت: طرح های مشترک و راهکارهای مناسب می‌تواند توسعه فیمابین را تسریع کند که امیدوارم در کمیسیون مشترک که به زودی برگزار می شود بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم. 

 

عسکر مامین با بیان اینکه شخصا به دنبال رفع موانع تجاری دو کشور است، گفت: ما قدردان حمایت‌های ایران از مواضع کشورمان در جریان نشست‌های آستانه و ابتکارات ارائه‌شده در حوزه جهان اسلام هستیم.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها