1/27/2020
دوشنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۸
مرغداران مسئول گرانی مرغ هستند/ تأمین مرغ با قیمت مصوب از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می‌شود
مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی:

مرغداران مسئول گرانی مرغ هستند/ تأمین مرغ با قیمت مصوب از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می‌شود

مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، گفت: افزایش قیمت و گرانی مرغ از سوی مرغداران است و محصولات آن‌ها در بازار به قیمت کیلویی 15 هزار تومان عرضه می‌شود. این در حالی است که قیمت مصوب هر کیلو مرغ 12 هزار و 900 تومان است.

اعتمادآنلاین| مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، گفت: قیمت مرغ تا به امروز روند کاهشی به خود نگرفته و تنها از چند روز گذشته، قیمت‌ها ثبات پیدا کرده است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: در حال حاضر مرغ با قیمت مصوب، در میدان بهمن کیلویی 12 هزار تومان به واحدهای توزیعی عرضه می‌شود و واحدهای فروش سطح شهر هر کیلو از این مرغ را به قیمت 12 هزار و 900 تومان عرضه می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر بسیاری از مرغداران، مرغ را به قیمت مصوب کیلویی 8500 تومان عرضه نمی‌کنند و قیمت عرضه آن‌ها در حدود کیلویی 10 هزار و 500 تومان است که این محصول در نهایت در بازار به قیمت کیلویی 15 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

یوسف‌خانی با بیان اینکه گرانی مرغ از سوی مرغداران است، اظهار کرد: مرغداران مرغ زنده را با قیمتی بیش از قیمت مصوب عرضه می‌کنند و واحدهایی که مرغ را به قیمت گران خریداری و عرضه می‌کنند، از سوی بازرسان اصناف و تعزیرات با جریمه مواجه می‌شوند و برخلاف رویه همیشگی اصناف که فاکتور خرید ملاک گران‌فروشی است؛ در زمینه قیمت مرغ، ملاک قیمت مصوب است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطرنشان کرد: تأمین مرغ با قیمت مصوب از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می‌شود و واحدهایی که مرغ را به قیمت مصوب دریافت می‌کنند، باید به قیمت مصوب آن را عرضه کنند.

 

به گزارش ایسنا، از اواخر ماه گذشته قیمت مصوب مرغ به کیلویی 12 هزار و 900 هزار تومان افزایش یافت با این حال برخی از واحدهای خرده‌فروشی سطح شهر از قیمت‌های مصوب پیروی نمی‌کنند به‌گونه‌ای که این محصول را به طور میانگین کیلویی 15 هزار تومان عرضه می‌کنند و مرتکب گران‌فروشی می‌شوند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها