1/22/2020
چهارشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
دلالی مهمترین علت افزایش قیمت مسکن است
علیم یارمحمدی، نماینده مجلس:

دلالی مهمترین علت افزایش قیمت مسکن است

علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان اظهار داشت : بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی اتحادیه املاک، در کلانشهری مانند تهران قیمت مسکن با متراژ بالای 150 متر حدود 30 درصد کاهش قیمت داشته و قیمت ملک با متراژ پایین تر از آن، بین 10 تا 30 درصد کاهش خواهد داشت.

اعتمادآنلاین|عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن قیمت مسکن در کشور، کاهش چشمگیر معاملات است، گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن فعالیت دلالان در این عرصه بوده، حال در شرایط کنونی با افزایش حداکثری قیمت‌ها، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی‌بینند، از این رو با خروج دلالان، بازار مسکن به سمت ثبات و آرامش رفته است.


 علیم یارمحمدی،  قیمت مسکن در دو ماه اخیر را نزولی دانست و اظهار داشت: در شرایط کنونی در کلانشهرها از جمله تهران قیمت مسکن به میزان قابل قبولی کاهش یافته و این کاهش قیمت محسوس است.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی اتحادیه املاک، در کلانشهری مانند تهران قیمت مسکن با متراژ بالای 150 متر حدود 30 درصد کاهش قیمت داشته و قیمت ملک با متراژ پایین تر از آن، بین 10 تا 30 درصد کاهش خواهد داشت.

 

وی افزود: در دو سال اخیر قیمت مسکن در کلانشهرها بیش از 120 درصد افزایش داشته و این مسئله در برخی از این شهرها به ویژه تهران افزایش بیشتری نیز داشته است، به طوری که مناطق شمالی پایتخت رکوردار افزایش قیمت املاک در کشور هستند.

 

یارمحمدی ادامه داد: در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن قیمت مسکن در کشور، کاهش چشمگیر معاملات است، به‌طوری که بر اساس آمارها میزان خرید و فروش مسکن حدود 60 تا 80 درصد کاهش داشته است.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن فعالیت دلالان در این عرصه بوده، حال در شرایط کنونی با افزایش حداکثری قیمت‌ها، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی‌بینند، از این رو با خروج دلالان، بازار مسکن به سمت ثبات و آرامش رفته است.

 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم کاهش کنونی قیمت مسکن موقتی بوده و دولت برای تحقق این مسئله در دراز مدت باید برنامه‌هایی همچون تولید گسترده و انبوه مسکن را عملیاتی کند.

 

گفتنی است علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن هفته گذشته از کلنگ زنی ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در سراسر کشور هم‌زمان با عید غدیر خبر داد.  طرح اقدام ملی شامل ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور تا پایان سال 1399 خواهد بود که برای جامعه هدف این طرح تعریف شده است.

 

منبع: ایسنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها