12/8/2019
یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸
رکورد ترامپ در دروغ گفتن؛ 928 روز و 12 هزار دروغ

رکورد ترامپ در دروغ گفتن؛ 928 روز و 12 هزار دروغ

بنابر گزارش فکت چکر [Fact Checker]، رئیس‌جمهور آمریکا در مدت 928 روز ریاست‌جمهوری خود، بیش از دوازده هزار ادعای دروغین مطرح کرده است.

اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مدت 928 روز ریاست جمهوری خود 12 هزار و 19 ادعای دروغ یا گمراه‌کننده مطرح کرده است.

 

این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی افزود: تمایل ترامپ برای بیان اعداد بزرگنمایی شده، مبالغه‌های بی‌اساس و دروغ‌های آشکار همچنان ادامه دارد. به گونه‌ای که براساس گزارش فکت چکر [Fact Checker]، تا پنجم ماه اوت یعنی نهصد و بیست و هشتمین روز فعالیتش در کاخ سفید، ترامپ 12 هزار و 19 ادعای دروغ یا گمراه کننده بیان کرده است.

 

فکت چکر، نهادی است که به تجزیه و تحلیل، طبقه بندی و ردگیری همه اظهارات رئیس جمهور می‌پردازد.

 

دروغ‌های ترامپ در 26 آوریل از مرز 10 هزار مورد عبور کرد و از آن زمان او به طور متوسط روزی 20 ادعای مشکوک مطرح کرده است. ترامپ از ابتدای ریاست جمهوری‌اش به طور متوسط روزی 13 ادعای دروغ یا گمراه کننده مطرح کرده است. حدود یک پنجم این ادعا‌ها درباره مهاجرت بوده است. ادعا‌های دروغ یا گمراه کننده درباره تجارت، اقتصاد و همچنین مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 نیز هرکدام حدود 10 درصد از کل موارد را تشکیل می‌دهند. به عنوان مثال ترامپ 186 بار به دروغ ادعا کرده است که اوضاع اقتصادی آمریکا اکنون در بهترین حالت خود در تاریخ این کشور قرار دارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها