12/8/2019
یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸
برگزاری جشن اتمام واحدهای مسکن مهر تا پایان امسال

برگزاری جشن اتمام واحدهای مسکن مهر تا پایان امسال

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در تلاشیم با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در دولت تا پایان سال 98 همه پروژه‌های مسکن مهر کشور بجز پروژه‌های دارای مشکلات حقوقی، پروژه‌های فاقد متقاضی و پروژه‌هایی با پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد را به اتمام برسانیم.

اعتمادآنلاین| علی نبیان در نشست پیگیری ویژه اتمام پروژه‌های مسکن مهر که با حضور احمد مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر برگزار شد، گفت: برای پیگیری و رفع مشکلات ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها از هشت استان کرمان، البرز، آذربایجان شرقی وغربی، کرمانشاه، گیلان، خراسان رضوی و لرستان دعوت کردیم با حضور در سازمان ملی زمین و مسکن مسائل و مشکلات خود در روند اجرای طرح مسکن مهر را تشریح کنند تا بتوانیم برای رفع این مشکلات اقدام کنیم.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های مسکن مهر تا پایان امسال دغدغه رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی است، اظهار داشت: البته طی توافقاتی مقرر شده بخشی از واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر به نهادهایی از جمله کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، وزارت دفاع و وزارت ارتباطات واگذار شود.

 

نبیان در خصوص پروژه‌های مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد نیز گفت: بیشتر این پروژه‌ها دارای مشکل حقوقی هستند که مشکلات آنها به تازگی برطرف شده است و در تکالیف دولت تا پایان سال قرار نمی‌گیرند هر چند درصددیم آنها را نیز با نهایت سرعت پیش ببریم.

 

وی افزود: بخش دیگری از واحدهای باقیمانده مسکن مهر که امکان و استعداد تبدیل به پروژه‌های مشارکتی را داشته باشند نیز در قالب طرح اقدام ملی به متقاضیان واگذار خواهند شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن استفاده از ظرفیت اعتبارات استانی و همت همه دستگاه‌های امور زیربنایی را خواستار شد و ادامه داد: لازمه پایان پروژه‌های مسکن مهر فاقد مشکلات حقوقی ایجاد سازوکار مناسب و استفاده از ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌های مسوول در مسکن مهر است و استانداران بایستی اعتبارات لازم را به این پروژه‌ها اختصاص دهند تا بتوانیم تا پایان سال 98 جشن اتمام مسکن مهر را در سراسر کشور برگزار کنیم.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها