7/8/2020
چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹
جمعیت دانشگاه تهران به 40 هزار نفر کاهش پیدا کرده است
رئیس دانشگاه تهران:

جمعیت دانشگاه تهران به 40 هزار نفر کاهش پیدا کرده است

رئیس دانشگاه تهران از کاهش جمعیت این دانشگاه به 40 هزار نفر خبر داد.

اعتمادآنلاین|نشست خبری محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد.  نیلی در ابتدای این نشست عنوان کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی هستیم و طبیعتا اقداماتی انجام داده‌ایم که مختصرا آن را توضیح می‌د‌هم. در سال جاری یعنی سال 97_98 حدود  13 هزار دانشجو را پذیرش کردیم که 4 هزار نفر در مقطع کارشناسی بودند که چندین سال است ما ظرفیت مقطع  کارشناسی را تغییر نداده‌ایم.  تعداد 7 هزار دانشجو در مقطع ارشد و هزار و 200 نفر در مقطع دکتری پذیرش کردیم‌. همچنین 700 نفر از دانشجویان ارشد و 1000 نفر از دانشجویان دکتری از طریق آیین نامه استعداد درخشان پذیرش شدند.

 

او اضافه کرد: جمعیت دانشگاه تهران امروز به 40 هزار نفر کاهش پیدا کرده اما هدف ما افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه است به همین دلیل نسبت استاد و دانشگاه به دقت رعایت شده است. ما سعی کردیم نسبت استاد و دانشجو را در شاخص‌های ملی و بین المللی رعایت کنیم. همچنین برنامه‌ مهارت‌های نرم را برای دانشجویانمان در نظر داریم. همچنین  دانشگاه سعی می‌کند پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری را در اختیار جامعه قرار بدهد از این رو یکی از پل‌های ارتباطی بین مردم و دانشگاه جهت بهره بردن از پایان‌نامه‌ها پارک‌های علم و فناوری است. ما همچنین از طریق پارک‌های علم و فناوری می‌توانیم ایده‌های دانشجویان را به اشتغال تبدیل کنیم.

 

رییس دانشگاه تهران بیان کرد: موضوع مهم دیگر مساله رساله دکتری است که باید بر اساس نیاز جامعه باشد. از این رو با شرکت فولاد مبارکه و وزارت نفت مذاکرده کردیم تا از رساله‌های دکتری استفاده بهینه‌ای کند.

 

ادامه دارد...

 

مکنبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها