11/22/2019
جمعه، ۰۱ آذر ۱۳۹۸
ورزش همگانی نقشی محوری در توسعه ورزش قهرمانی دارد
داورزنی:

ورزش همگانی نقشی محوری در توسعه ورزش قهرمانی دارد

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، توسعه ورزش قهرمانی کشور را در گروی حمایت از هیئت‌های ورزشی دانست.

اعتمادآنلاین|محمدرضا داورزنی در نشست با مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها که از صبح امروز (چهارشنبه) در هتل المپیک تهران آغاز شده است، اظهار داشت: هیئت‌های ورزشی استانی نقش محوری در توسعه ورزش قهرمانی را بر عهده دارند. بنابراین ادارات کل استانی باید شرایطی را فراهم کنند که هیئت‌ها بتوانند این فعالیت را به نحو احسن انجام دهند. به طوری که مردم بتوانند بهتر ورزش کنند و زمینه رشد ورزشکارانی که در ابعاد ورزش قهرمانی حرکت می‌کنند، وجود داشته باشد.

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، ماده 88 را که در قالب آن اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی اجاره داده می‌شود، فاجعه‌ای برای ورزش کشور دانست و تصریح کرد : نباید به راحتی اماکن ورزشی را اجاره داد. چرا که این اماکن، زیرساخت‌های لازم برای انجام فعالیت‌های هر هیئت است. بنابراین مازاد اماکن ورزشی در استان‌ها باید اجاره داده شود تا خللی در فعالیت هیئت‌ها صورت نگیرد. در این زمینه با برخی نمایندگان هم صحبت کرده‌ایم تا موانع قانونی برای رشد و توسعه ورزش کشور، برطرف شود.

 

داورزنی با تأکید بر این مهم که هیئت‌های استانی وظایف وزارتخانه و ادارات کل استانی را در راستای توسعه ورزش قهرمانی انجام می‌دهند ، اظهار داشت: توجه به هیئت‌های ورزشی، حمایت از آنها و فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت‌ها، جزو اصلی‌ترین وظایف ادارات کل استانی است. چرا که مأموریت اصلی ما در بخش ورزش قهرمانی، ایجاد بستر برای رشد و توسعه است. بنابراین هیئت‌ها در حال انجام وظایف ما هستند و باید حمایت لازم از آنها صورت گیرد. موانع مختلف از سر راه هیئت‌ها برداشته شود نا زمینه بیشتر برای شکوفایی استعدادهای سراسر کشور به وجود بیاید.

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: وقتی در عرصه بین‌المللی برای ورزش ایران افتخاری بزرگ رقم می‌خورد و با پیام تقدیر از سوی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور مواجه می‌شود، آنچه واقعیت دارد، درخشش ورزشکاران از سراسر ایران اسلامی است که در قالب فرایند برنامه‌های هیئت‌های استانی به مرحله ظهور و بروز رسیدند.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: اگر می خواهیم در ورزش قهرمانی همچنان رشد کنیم، باید بستر لازم را برای فعالیت هیئت‌ها فراهم کنیم و با نظارت جدی، زمینه گسترش ورزش در ابعاد قهرمانی را رقم بزنیم.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها