12/5/2019
پنج شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۸
فیفا سیتی را به جریمه نقدی محکوم کرد

فیفا سیتی را به جریمه نقدی محکوم کرد

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که باشگاه منچسترسیتی به دلیل تخلطی از مقررات مرتبط با خرید و فروش بازیکنان زیر سن قانونی مستحق محرومیت نبوده و تنها به جریمه مالی اکتفا کرد.

اعتمادآنلاین|در بیانیه فیفا آمده است: حفاظت از بازیکنان کم سن و سال یکی از عناصر اصلی در اساسنامه کلی فیفا در رابطه با انتقال بازیکن بوده و در نتیجه اعمال درست و موثر این قوانین از اولویت اصلی برخوردار است همان طور که در بسیاری از موارد حکم فیفا توسط دادگاه حکمیت ورزش نیز تایید شده است؛ از این رو باشگاه منچسترسیتی با پذیرش مسئولیت‌های خود در رابطه با این پرونده به پرداخت 380 هزار دلار محکوم است.

 

سیتی علاوه بر این، در پرونده‌ای جداگانه تحت تحقیقات اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) قرار دارد و آن هم مرتبط با مقررات بازی جوانمردانه مالی است؛ پرونده ای که بدنبال انتشار گزارشی افشاگرانه در نشریه اشپیگل آلمان علیه سیتی و مالکان اماراتی آن باز شد.

 

باشگاه منچسترسیتی در مورد این پرونده نیز درخواست استیناف داده است.

 

باشگاه چلسی نیز هم‌اکنون نسبت به جریمه در نظر گرفته شده از سوی فیفا (615 هزار دلار به علاوه محرومیت از نقل و انتقالات) به دلیل تخطی از مقررات مرتبط با خرید بازیکنان زیر 18 سال، درخواست فرجام خواهی کرده است؛ آبی‌های لندن متهم به دخالت در پرونده انتقال 29 بازیکن زیر سن قانونی هستند.

 

منبع: ایرنا

 
 
  
  

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها