1/25/2020
شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
درآمد 86 میلیون دلاری اسطوره تنیس از تبلیغات

درآمد 86 میلیون دلاری اسطوره تنیس از تبلیغات

تنیسور سوییسی سالیانه از طریق تبلیغات 86 میلیون دلار دریافت می‌کند.

اعتمادآنلاین|چند روز پیش راجر فدرر 38 ساله شد و در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی دوران موفقش به پایان خواهد رسید. تنیسور سوییسی حتی با وجود این که آخرین فینال یعنی ویمبلدون را به نواک جوکوویچ واگذار کرد پرافتخارترین ورزشکار در فتح گرند اسلم است. برندهای مهم می‌دانند که تنیسورسوئیسی می‌تواند نقش مهمی در آشنایی مردم با محصولاتشان داشته باشد و به همین خاطر هزینه‌های زیادی را صرف می‌کنند تا برندشان در تمام جهان دیده شود. بر اساس اعلام مجله فوربس فدرر از یکم ژانویه 2018 تا 12 ماه بعد تنها از طریق تبلیغات 86 میلیون دلار (77 میلیون یورو) به دست آورد. فدرر در طول دوران بازی‌اش از برند نایکی استفاده می‌کرد اما ناگهان در میان تعجب همگان چند ماه پیش اعلام کرد با برند یونیکلو همکاری می‌کند.  

 

سایت "مانی کنترل" همه اسپانسرهایی که از تصویر فدرر بهره می‌برند را معرفی کرد. برند ژاپنی یونیکلو قراردادی 10 ساله با تنیسور سوییسی بست و قرار است سالیانه 30 میلیون دلار به او بپردازد. با این توافق  درآمد فدرر نسبت به  قراردادش با نایکی سه برابر شد.

 

دیگر برندی که تنیسور سوییسی بیش از همه از آن درآمدزایی می‌کند رولکس است. این قرارداد در سال 2003 بسته شد. این شرکت ساعت‌سازی هر سال 8 میلیون دلار به او می‌دهد. در دستان فدرر از زمانی که دوران حرفه‌ای‌اش شروع شد (سال 1998) راکت برند ویلسون دیده می‌شود. او هر سال از این شرکت 350 هزار دلار دریافت می‌کند.

 

قهرمان 20 گرند اسلم همچنین با شرکت مرسدس بنز تا سال 2027 قرارداد دارد و سالیانه 5 میلیون دریافت می‌کند. همچنین هر 6 ماه یک خودرو دریافت می‌کند. این فهرست با برند موئت اند شندون ادامه پیدا می‌کند که از سال 2012 همکاری‌اش را با فدرر آغاز کرد و هر سال به او 6 میلیون می‌دهد. تنیسور سوییسی امسال به مبلغ قراردادش 2 میلیون (سالیانه) اضافه کرد.

 

شرکت‌های سوییسی نمی‌خواستند فرصت را از دست بدهند و برای تبلیغاتشان از مشهورترین چهره ورزشی کشورشان بهره نبرند. شرکت شکلات لبندت قراردادی از سال 2009 با این تنیسور بست که تا سال 2022 ارزش دارد. او هر سال 4 میلیون یورو دریافت می‌کند. فدرر در سال 2009 با بانک کردیت سوییس قراردادی به ارزش 2 میلیون (سالیانه) بست. او همچنین به مرکز کمک به کودکان آفریقایی کمک می‌کند. دیگر قرارداد تنیسور سوییسی با شکست سانرایز است که سالیانه 7 میلیون کسب می‌کند.

 

آخرین قرارداد فدرر در سال 2017 به امضا رسید او از کارخانه پاستا باریا سالیانه 8.1 میلیون دلار به دست می‌آورد. این قرارداد تا سال 2022 است. همچنین از شرکت نتجتس سالیانه 6 میلیون کسب می‌کند. پرافتخارترین تنیسور جهان در سفر هایش از چمدان‌هایی با برند ریمووا استفاده می‌کند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها