4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
درخواست تبریزی‌ها از فدراسیون فوتبال/ داوران تهرانی برای سرخابی‌ها قضاوت نکنند

درخواست تبریزی‌ها از فدراسیون فوتبال/ داوران تهرانی برای سرخابی‌ها قضاوت نکنند

تبریزی‌ها در حال تنظیم نامه‌ای هستند تا به صورت رسمی از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران بخواهند همان‌طور که داوران تبریزی حق قضاوت برای تیم‌های تبریزی را ندارند، داوران تهرانی هم برای قضاوت بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس انتخاب نشوند.

اعتمادآنلاین| در آستانه هفته اول لیگ برتر نوزدهم، از تبریز زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد. دیروز شنیدیم دو تیم تبریزی تراکتور و ماشین‌سازی در حال تنظیم نامه‌ای هستند تا به صورت رسمی از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران بخواهند همان‌طور که داوران تبریزی حق قضاوت برای تیم‌های تبریزی را ندارند، داوران تهرانی هم برای قضاوت بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس انتخاب نشوند.


اگرچه باشگاه‌های تبریزی هنوز به صورت رسمی این بیانیه را منتشر نکرده‌اند، ولی دیروز یکی از نزدیکان تراکتور گفت: «این حق طبیعی ماست که در یک شرایط عادلانه رقابت کنیم. همان‌طور که هیچ‌وقت بازی ما را به یک داور تبریزی نمی‌سپارند، بازی استقلال و پرسپولیس را هم نباید به داور تهرانی بدهند. داوری که در تهران زندگی می‌کند، طبیعی است موقع قضاوت بازی تیم تهرانی به فکر شرایط زندگی خودش هم باشد. الان که به اندازه کافی داور خوب در استان‌های مختلف کشور داریم، چرا از این داوران برای بازی‌ها استفاده نشود؟»


حالا باید دید آیا فدراسیون فوتبال و کمیته داوران به این اعتراض‌ها توجه‌ای می‌کنند؟ یکی از کارشناسان داوری دیروز به خبرورزشی گفت: «اگر در چیدمان داوران دقت کافی شود، به اندازه کافی در استان‌های مختلف داور لیگ برتری داریم و واقعاً نیازی نیست برای استقلال و پرسپولیس داور تهرانی انتخاب شود، همان‌طور که برای مشهد و اصفهان داوری از این دو شهر انتخاب نمی‌شود.» جالب است بدانید در فصل جدید لیگ برتر، هفته اول ماشین‌سازی میزبان استقلال است و هفته دوم تراکتور میزبان پرسپولیس خواهد بود.

 

منبع: خبرورزشی

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها