2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
هواوی اتهام جاسوسی از مخالفان اوگاندا و زامبیا را تکذیب کرد

هواوی اتهام جاسوسی از مخالفان اوگاندا و زامبیا را تکذیب کرد

شرکت هوآوی چین در نامه‌ای که به روزنامه «وال‌استریت ژورنال» نوشت گزارش این نشریه درباره کمک این شرکت به دولت‌های دو کشور آفریقایی برای جاسوسی از مخالفان سیاسی‌شان را تکذیب کرده است.

اعتمادآنلاین| دولت‌های اوگاندا و زامبیا که در این گزارش به آن‌ها اشاره شده بود نیز کمک هواوی برای جاسوسی را تکذیب کرده‌اند.

 

گزارش وال‌استریت ژورنال که روز چهارشنبه منتشر شد، بیانگر آن است که کارمندان هواوی در این دو کشور آفریقایی در اقدامات نیروهای امنیت سایبری دولتی برای رهگیری ارتباطات و فعالیت‌های مخالفان در شبکه‌های اجتماعی و همچنین اقدامات آنان در خارج از فضای مجازی به آنان کمک کرده‌اند.

 

به گزارش روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست»، استیون فریدمن، وکیل شرکت هواوی در این نامه اظهار کرده است: این مطلب نه منصفانه است و نه توصیفی مسئولانه از فعالیت‌های تجاری قانونی هواوی در این کشورها ارائه کرده است.

 

او در ادامه افزود: انتشار چنین گزارش‌های نادرستی وجهه هواوی و منافع آن در سراسر جهان  را تخریب کرده و خواهد کرد.

 

وال استریت ژورنال همچنین گزارش کرده است که کارمندان هواوی در جاسوسی از وبلاگ‌نویس‌های مخالف دولت که یک وبسایت خبری منتقد رییس جمهور را مدیریت می‌کنند، به مقامات زامبیا کمک کرده‌اند.

 

دورا سیلیا، سخنگوی دولت زامبیا در پیامی توییتری از این گزارش انتقاد کرد و نوشت: مطلب وال استریت ژورنال درباره جاسوسی دولت از مخالفان سیاسی خصومت‌آمیز است و ما آن را رد می‌کنیم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها