1/25/2020
شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
امیدواریم بتوانیم از گروهمان صعود کنیم
سرمربی تیم ملی بسکتبال:

امیدواریم بتوانیم از گروهمان صعود کنیم

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ابراز رضایت از شرایط کلی این تیم برای حضور در جام جهانی گفت: جزو تیم هایی هستیم که در گروه روی آن حساب می‌شود.

اعتمادآنلاین| مهران شاهین طبع در جریان آخرین جلسه تمرینی تیم ملی بسکتبال که امروز دوشنبه در محل تالار آزادی برگزار شد، گفت: تیم ملی جلسات تمرینی و اردویی خوبی را پشت سر گذاشت. در کل 10 هفته درگیر اردو بودیم و طی این مدت به نقاط ضعف و قوت ملی پوشان اشراف کامل را پیدا کردیم.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از جلسات تمرینی بر اساس مرتفع کردن همین نقاط ضعف و قوت برگزار شد، خاطرنشان کرد: پیش از آغاز جام جهانی و در تورنمنت پیک چین دو دیدار مقابل مونتنگرو و لهستان خواهیم داشت. نتیجه این دو بازی تدارکاتی می تواند شرایط تیم ملی را برای دیدار اول جام جهانی که مقابل پرتوریکو برگزار می شود، مشخص خواهد کرد.

 

سرمربی تیم ملی بسکتبال از شرایط جسمانی، بسکتبالی و روحی بازیکنان این تیم ابراز رضایت کرد و در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه دوره پیش روی جام جهانی برای تیم ملی چه تفاوتی نسبت به ادوار گذشته دارد، خاطرنشان کرد: این موضوع را در نظر بگیرید که چگونگی اجرا و انتخاب تیم ها برای جام جهانی 2019 در کل تغییر کرده بود. تیم ها 15 ماه درگیر مسابقات انتخابی بودند تا هم سهمیه جهانی بگیرند و هم برای ورود به المپیک شانس پیدا کنند.

 

وی با بیان اینکه پیش از این انتقاد زیادی نسبت به چگونگی انتخاب تیم ها برای المپیک مطرح بود، تصریح کرد: بر اساس شیوه گذشته که برای همه تیم ها و قاره ها یکسان نبود، خیلی از تیم ها به حقشان نمی رسیدند اما با تغییر شیوه برگزاری مسابقه، این موضوع برطرف می شود. در واقع تیم هایی سهمیه جهانی گرفتند و در مسابقات جام جهانی می توانند برای المپیک کسب سهمیه کنند که ساختار قوی داشته باشند و از نظر کمی و کیفی از شرایط ایده آلی برخوردار باشند.

 

این مربی در مورد شانس تیم ملی بسکتبال ایران برای صعود از مرحله مقدماتی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک گفت: به هر حال ایران جزو تیم هایی است که در گروه خود حساب زیادی روی آن باز شده است. خیلی از تیم های دیگر در رابطه با ایران صحبت های خوب مطرح می کنند. خودمان هم امیدوار هستیم که بتوانیم از گروه خود صعود کنیم و در شرایط کسب سهمیه قرار بگیریم. به خصوص که نسبت به شرایط حریفانمان بررسی لازم را داشته ایم.

 

شاهین طبع در بخشی از صحبت های خود با تاکید بر اینکه تمرکز لازم را روی تمرینات تیم ملی داشته و سعی کرده ایم نسبت به خیلی از جزئیات به اشراف کامل برسیم، در رابطه با شکست مقابل یونان در تورنمنت اخیر گفت: صحبت های زیادی در این زمینه مطرح شده است که اگر بخواهم به طور کامل به آنها بپردازم در حق برخی از اهالی رسانه اجحاف می شود. همه تشخیص می دهند که کدام رسانه موثر عمل کرده و انتقاد می کنند. به خاطر یک سری افراد واکنشی نشان نمی دهیم اما انتقادات موثر را می پذیریم.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها