2/27/2020
پنج شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
ترافیک سنگین در سواحل غربی مازندران

ترافیک سنگین در سواحل غربی مازندران

ترافیک در اکثر جاده های مازندران امروز دوشنبه و در آستانه تعطیلات عید غدیر نیمه سنگین و سنگین گزارش شده به طوری که ورودی شهرهای ساحلی و همچنین داخل شهرهای غربی استان را تحت تاثیر قرار داده است و این مسیرها با حجم سنگین خودروها و کندی تردد مواجه کرده است .

اعتمادآنلاین|برای مردم مازندران و مسافرانی که به این استان می آیند دیگر ترافیک به عنوان جز لاینفک در این استان به شمار می رود و اما بسته به شرایط آب و هوایی سمت و سوی این ترافیک تغییر می کند.

 

این روزها به دلیل شرایط آفتابی و خوب آب و هوایی مازندران ، در حال حاضر مناطق غربی مازندران که بیشتر نوار ساحلی دریا در آنجا قرار دارد و شهرهای ساحلی مناطق دیگر استان از جمله بابلسر و فریدونکنار بیشتر از دیگر نقاط مورد توجه قرار گرفته است.

 

همین مساله باعث شده که در حال حاضر ترافیک در این مسیرها سنگین باشد.

 

کارشناس راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت : با توجه به قرار داشتن در ایام تعطیلات عید غدیر ، تردد پرشمار خودروها در جاده های استان گزارش شده است ، به طوری که در حال حاضر اکثر جاده ای مازندران به غیر از جاده سوادکوه ترافیک پرحجم و سنگینی دارند.

 

هراز

 

مهدی غلامیان در خصوص وضعیت ترافیک در جاده هراز گفت : مناطق پیچ پرند تا سه راهی چلاو ، گزنک ، آب اسک ، پلور و بایجان ترافیک سنگین است.

 

به گفته غلامیان با توجه به تردد مسافران از این مسیر  در حال حاضر ترافیک در مسیر ورودی به استان سنگین است و پیش بینی می شود با پایان یافتن ساعات اداری مسیر دیگر این جاده نیز ترافیک سنگینی داشته باشد.

 

وی افزود : به دلیل قرار داشتن مناطق ییلاقی در مسیر این جاده ، مردم استان برای فرار از گرما به این مناطق می روند که باعث ترافیک سنگین در این محور می شود.

 

جاده کندوان 

 

کارشناس راهداری مازندران از کندوان به عنوان تنها جاده مناطق غربی این استان به عنوان پرترافیک ترین مسیر در این زمان نام برد و گفت : در محدوده های سه راهی مرزن آباد ، تونل کندوان ، پل زنگوله ترافیک نیمه سنگین است.

 

وی افزود : ترافیک سنگین در جاده کندوان به سمت داخل شهرهای مناطق غربی نیز کشانده شد و در داخل شهرهای نور ، کلارآباد ، سلمانشهر ، عباس آباد ، نشتارود ، سادات شهر ، تنکابن و دیگر شهرهای این مناطق سنگین  است.

 

جاده های ساحلی 

 

غلامیان وضعیت ترافیک در جاده ورودی به شهرهای ساحلی دیگر مناطق از جمله بابلسر و فریدونکنار را پرحجم و سنگین گزارش کرد و گفت : محور نکا به ساری در محدوده سمسکنده نیز به دلیل انجام روکش آسفالت ترافیک سنگینی دارد.

 

وی اضافه کرد : با پایان گرفتن ساعت اداری و عزیمت مسافران بویژه ساکنان تهران به سمت مازندران طی ساعات آینده بر حجم ترافیک در جاده های استان اضافه خواهد شد.

 

در حال حاضر شرایط جوی صاف بدون مداخله جوی خاص بر جاده های مازندران مستقر است.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها