2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
بهداد سلیمی به دوره مربیگری IOC اعزام می شود

بهداد سلیمی به دوره مربیگری IOC اعزام می شود

بهداد سلیمی که اخیرا به عنوان مشاور رئیس کمیته ملی المپیک در امور المپین‌ها منصوب شده از طرف این کمیته به حضور در دوره مربیگری ویژه کمیته بین‌المللی المپیک معرفی شده است.

اعتمادآنلاین|کمیته بین المللی المپیک همه ساله برگزارکننده دوره مربیگری ویژه برای نفراتی است که قصد ورود حرفه ای به این عرصه را دارند. برای برگزاری این دوره ویژه، IOC به کمیته های ملی المپیک هر یک از کشورهای عضو خود یک بورسیه می دهد.

 

کمیته ملی المپیک ایران برای دوره پیش روی مربیگری کمیته بین المللی المپیک، بهداد سلیمی را معرفی کرده است. این قهرمانی پیشین وزنه برداری ایران و جهان دو هفته پیش هم با حکم سیدرضا صالحی امیری به عنوان مشاور ویژه وی در  امور المپین ها منصوب شد. 

 

بهداد سلیمی سال گذشته پس از کسب عنوان قهرمانی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از دنیای وزنه برداری و ورزش حرفه ای خداحافظی کرد. این وزنه بردار دسته فوق سنگین ایران مدال طلا المپیک 2012 لندن را هم در اختیار دارد. به جز بازی های آسیایی اندونزی، سلیمی طلای بازی های آسیایی گوانگژو (2010) و اینچئون (2014) را هم در کارنامه دارد. وی همچنین صاحب 2 طلای مسابقات قهرمانی جهان، یک نقره و برنز این رقابت ها و 3 طلای مسابقات قهرمانی آسیا است. 

 

دوره مربیگری ویژه کمیته بین المللی المپیک در سال میلادی جاری مهرماه به میزبانی مجارستان آغاز می شود. این دوره برای مدت سه ماه ادامه دارد. گفته می شود 12 هزار یورو هزینه حضور هر فرد در این دوره است که از طرف IOC پرداخت می شود. 

 

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر از جمله مربیان ایرانی است که در دوره مربیگری IOC شرکت کرده است. شمشیربازی اسلحه سابر ایران با هدایت این مربی بعد از چند دهه و برای دو دوره متوالی راهی المپیک شد ضمن اینکه امسال توسط مجتبی عابدینی به اولین مدال جهانی هم دست یافت. 

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها