1/18/2020
شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۸
پاسخگو شدن میراث فرهنگی حیاط خلوت دولت‌ها را از بین می‌برد
سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون مشترک طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی:

پاسخگو شدن میراث فرهنگی حیاط خلوت دولت‌ها را از بین می‌برد

رئیس کمیسیون مشترک طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه گفت: سازمان میراث فرهنگی خلوتگاه و حیاط خلوت دولت‌های مختلف بوده است.

اعتمادآنلاین| سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون مشترک طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه در ادامه با اشاره به تأیید شورای نگهبان بر تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ابلاغ آن از سوی لاریجانی به روحانی بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی خلوتگاه و حیاط خلوت دولت‌های مختلف بوده است. در 14 سال گذشته در این سازمان  13 رئیس سازمان منصوب شده‌اند که این امر باعث شده بود برخی از پروژه‌ها به کندی به جلو برود.


خدادادی ادامه داد: تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه از افتخارات مجلس دهم بوده و باتشکیل این وزارت خانه چشم‌انداز خوب و روشنی پیش روی این حوزه در کشور خواهد بود چراکه تعداد گردشگر با تشکیل این وزارتخانه افزایش یافته وشاهد افزایش درآمد در کشور خواهیم بود، چون مدیران آن در برابر مجلس بابت عملکردشان پاسخگو خواهند بود.

 

رئیس کمیسیون مشترک طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه یاد آور شد: این طرح چندین بار به مجلس آمد که دولت نیز مخالف تشکیل این وزارت خانه بود ولی در نهایت شورای نگهبان تأیید و ابلاغ کرد.

 

وی که در 4 دوره مجلس عضو کمیسیون امنیت ملی بوده و در مجلس دهم سه سال رئیس کمیسیون اجتماعی بوده، در ادامه با اشاره به سریال گاندو اظهار داشت: پرداختن به موضوعات مختلف که به عنوان مسئله روز در جامعه مطرح است جزو  وظایف ذاتی مراکز فرهنگی و هنری است و اگر در یک جامعه پویا و در حال رشد نقد حاکم باشد آن جامعه از بسیاری از خطرات محفوظ و در امان بوده و مبانی حاکمیتی و امنیتی آن جامعه محکم‌تر خواهد شد.

 

خدادادی عنوان کرد: اگر در یک جامعه نقد، نگاه به درون و شناخت نباشد پیشرفت و توسعه و اصلاح انجام نخواهد شد و دراین راستا تهیه فیلم و سریال‌هایی نظیر گاندو در جهت نقد جامعه به  تحکیم مبانی امنیت و مبانی اجتماعی کمک می‌کند که کار پسنیده ای است و باید تداوم یابد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحثی که پیرامون کاهش بودجه صداوسیما به‌خاطر پخش سریال گاندو مطرح شده است خاطرنشان کرد: دولت باید ظرفیت و تحمل در جهت نقد را افزایش داده و در جهت تقویت  تهیه سریال‌هایی نظیر گاندو گام برداشته و مورد حمایت قرار دهد.

 

وی با بیان اینکه باید به چنین سریال‌هایی نگاه ضرورتی داشته باشیم اظهار داشت: برای این ضرورت نیز امکانات و اعتبارات نیاز است و نه تنها باید شاهد کاهش این مسائل در تهیه و تدوین چنین سریال‌هایی باشیم باید در جهت تأمین منابع بیشتر و بهبود وضعیت دولت و حاکمیت کمک کند.

 

نماینده مردم ملکان ادامه داد: نگاه ما باید به رسانه ملی تغییر یافته ونباید با تضعیف این رسانه که این قدر مخاطب دارد، باعث شود مخاطبین ما به رسانه‌های معاند سوق پیدا کنند که این امر به کلیات نظام و حاکمیت ما صدمه می‌زند.

 

منبع: تسنیم 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها