6/1/2020
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
6 مدال رنگارنگ برای ووشوکاران ایران در قهرمانی جوانان آسیا

6 مدال رنگارنگ برای ووشوکاران ایران در قهرمانی جوانان آسیا

ووشوکاران ایران در چهارمین روز رقابت‌های جوانان آسیا به 6 مدال رنگارنگ دست یافتند.

اعتمادآنلاین|دهمین دوره رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا از روز دوشنبه با حضور 400 ووشوکار از 20 کشور در برونئی آغاز شده و تا جمعه ادامه خواهد داشت.

 

تیم ایران در 2 بخش ساندا و تالوی پسران و دختران در این رویداد شرکت کرده است.

 

در پیکارهای امروز (پنجشنبه)، قرنی ابراهیمی به مدال طلا رسید، مهراسا عبداللهی نقره گرفت و آیدا حیدری، یاسمن باقرزاده، علی ظفری و سیدمهدی رضوی به مدال برنز رسیدند.

 

نتایج نمایندگان ایران بدین شرح است:

 

ساندای پسران

 

«علی ظفری» در مرحله نیمه نهایی وزن 52 کیلوگرم پسران برابر «ژیان پنگ» از چین شکست خورد و به مدال برنز رسید. وی پیش از این نمایندگان ماکائو و قرقیزستان را شکست داده بود.


«مهدی اکبری» در نیمه نهایی وزن 56 کیلوگرم پسران برابر «وینای» از هند در 3 راند به برتری رسید و فینالیست شد تا برای کسب مدال طلا به مصاف «انزو وابیو» از اندونزی برود. اکبری پیش از این، «سون جائه مین» از کره جنوبی دارنده مدال طلای جوانان جهان در سال 2018 را شکست داده بود.

 

«سیدمهدی رضوی» در نیمه نهایی وزن 65 کیلوگرم مقابل «ون فان لی» چینی از رسیدن به برتری بازماند و برنز گرفت. وی پیش از این، «چنگ هوان وو» از چین تایپه را با اقتدار شکست داده بود.

 

«قرنی ابراهیمی» در فینال وزن 70 کیلوگرم ساندای پسران برابر «گاپاروف» از قزاقستان در 2 راند متوالی به برتری دست یافت و به مدال طلا دست یافت.

 

ساندای دختران

 

«مهراسا عبدالهی» در فینال وزن 56 کیلوگرم دختران با «ژیائو ژانگ» از چین مبارزه کرد و در رقابتی که 3 راند به طول انجامید با وجود تلاش فراوان با ناداوری مشهود مواجه شد و از رسیدن به برتری بازماند و نقره گرفت.

 

در وزن 52 کیلوگرم، «آیدا حیدری» در نیمه نهایی مقابل «شی جی چو» از چین و در وزن 60 کیلوگرم، «یاسمن باقرزاده» در نیمه نهایی برابر «گائون یان» از چین قرار گرفتند که مبارزات آنان نیز 3 راند به طول انجامید و بازهم ناداوری موجب شد تا دختران ایران به پیروزی نرسند. با این اوصاف، حیدری و باقرزاده به مدال برنز رسیدند.

 

ناداوری به گونه‌ای بود که علاوه بر اعتراض مسئولان تیم ایران، با واکنش تماشاگران و سایر تیم‌ها نیز همراه بود.

 

تاکنون تیم ووشوی جوانان ایران در این مسابقات به 5 طلا، 4 نقره و 9 برنز رسیده است.

 

اسامی مدال آوران ایران تا پایان روز چهارم به شرح زیر است:

 

طلا:سهیل موسوی، یونس شهرکی، شاهین بنی طالبی، حسن لطفی و قرنی ابراهیمی


نقره:نازنین بازدار، ستایش تک‌فلاح، علی شکروی و مهراسا عبدالهی


برنز: شاهین بنی طالبی (2 مدال)، تیم دوئلین دختران (متشکل از فاطمه جزینی و منیره پناهی)، نازنین بازدار، منیره پناهی، علی ظفری، سیدمهدی رضوی، آیدا حیدری و یاسمن باقرازده

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها