4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
بازتاب مراسم «روز صنعت دفاعی» در رسانه‌های بین‌المللی/ توجه خبرگزاری‌های خارجی به جزئیات «باور 373»

بازتاب مراسم «روز صنعت دفاعی» در رسانه‌های بین‌المللی/ توجه خبرگزاری‌های خارجی به جزئیات «باور 373»

مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی و رونمایی از سامانه «باور 373» مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

اعتمادآنلاین| حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور ایران صبح پنجشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی کشور ، از سامانه بومی پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند باور 373 بازدید و فرمان رونمایی از این سامانه را صادر کرد. رییس‌جمهور کشورمان هم‌چنین در سخنرانی مراسم گرامی‌داشت روز صنعت دفاعی، بر لزوم امنیت آبراهه‌های بین المللی تاکید کرد.

 

رونمایی از سامانه پدافند هوایی جدید پیشرفته باور 373 و سخنان ریاست‌جمهور ایران به مناسبت گرامیداشت روز صنایع دفاعی، مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت:

 

رویترز در خبری به رونمایی از سامانه بومی پدافند هوایی پیشرفته ایران پرداخت. در این خبر آمده است: ایران از یک سامانه پدافند هوایی بومی پیشرفته رونمایی کرده است. در میان افزایش تنش میان ایران و آمریکا ایران در پی تقویت نیروی دفاعی خود است. اکنون ایران تجهیزات دفاعی خود را برای دفاع از خود تقویت می‌کند. 

 

آسوشیتدپرس هم رسانه دیگری بود که در اخبار روز پنج‌شنبه خود به رونمایی از سامانه جدید پدافند هوایی ایران پرداخت و در این خصوص نوشت: ایران از یک سامانه هوایی برد و ارتقاع بلند در روز صنعت دفاعی رونمایی کرده است. در ادامه خبر آسوشیتدپرس به سخنان رییس‌جمهور ایران در روز صنعت دفاعی اشاره شده است. در این خبر آمده است: حسن روحانی رییس‌جمهور ایران مذاکره با آمریکا را بی‌فایده دانستو گفت که وقتی دشمنان ایران منطق ندارند ما هم نمی‌توانیم با منطق با آنها سخن بگوییم. وقتی موشکی علیه ما پرتاب می‌شود ما نمی‌توانیم بگوییم آقای موشک لطفا به مردم ما آسیبی وارد نکنید. نمی‌توانیم به موشک بگوییم که خودش خودش را نابود کند. 

 

واشنگتن پست هم به سخنان رییس‌جمهور ایران پرداخت. در این خبر بر سخنان روحانی مبنی بر بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکا تاکید شده است. هم چنین در ادامه این خبر به رونمایی از سامانه پدافند هوایی پیشرفته ایران اشاره شده است. 

 

اسپوتنیک نیز خبر رونمایی از سامانه پدافند هوایی پیشرفته ایران را منتشر کرد. در این خبر می‌خوانیم: ایران یک سامانه هوایی پیشرفته را رونمایی کرده است این سامانه دوربرد حاصل کار کارشناسی شده مهندسان ایرانی است. این سامانه با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است و می‌تواند در اختیار ارتش ایران قرار بگیرد. 

 

جروزالم‌پست نیز در خبری به رونمایی از سامانه پدافند هوایی پیشرفته ایران پرداخت. در خبر جروزالم پست آمده است که ایران از سامانه هوایی پیشرفته‌ای رونمایی کرده است که نشان می‌دهد ایران در صنایع نظامی هر روز قدرتمندتر می‌شود. این سامانه جدید قابلیت شلیک به اهداف در دورترین فاصله‌ها را دارد.

 

هاآرتص هم در خبری به مراسم گرامی‌داشت روز صنایع دفاعی پرداخت. در این خبر بر سخنان رییس‌جمهور ایران تاکید شده است. در این خبر آمده است: رییس جمهور ایران گفت‌وگو با دشمنان را بی‌فایده دانست. در ادامه هاآرتض به رونمایی از سامانه پدافند هوایی پیشرفته ایران اشاره کرده است. 

 

خبرگزاری فرانسه هم خبر رونمایی از پدافند هوایی پیشرفته ایران را منتشر کرد و به بیان جزئیات این سامانه پرداخت.

 

یورونیوز نیز رسانه دیگری بود که به مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی در ایران پرداخت. در این خبر ویژگی‌های سامانه پیشرفته پدافند هوایی ایران  ذکر شده است.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها