2/21/2020
جمعه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
ایران محور هماهنگی گردشگری کشورهای حاشیه خزر شد

ایران محور هماهنگی گردشگری کشورهای حاشیه خزر شد

در نشست رایزنی‌های پنج‌جانبه کشورهای ساحلی دریای خزر که در قزاقستان در حال برگزاری است، ایران به عنوان محور هماهنگی پنج کشور ساحلی دریای خزر تعیین و مقرر شد برگزاری نشست بعدی وزیران گردشگری کشورهای ساحلی خزر به میزبانی ایران باشد.

اعتمادآنلاین| ولی تیموری، معاون گردشگری، که برای حضور در این نشست به کشور قزاقستان سفر کرده است، گفت: با رایزنی و تلاش مشترک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و وزارت امور خارجه، جمهوری اسلامی ایران به‌ عنوان محور هماهنگی پنج کشور ساحلی دریای خزر در حوزه گردشگری تعیین شد. ضمن این‌که مقرر شد نشست بعدی وزرای گردشگری این پنج کشور در سال آینده در ایران برگزار شود.

 

او افزود: پیش‌نویس توافقنامه گردشگری پیشنهادی کشورمان نیز در نشست آکتائو مورد بحث و تبادل‌ نظر هیأت‌های شرکت‌کننده قرار گرفت و با توافق کلیات سند، مقرر شد پیشنهادهای تکمیلی اعضا از طریق مجاری دیپلماتیک جمع‌بندی شود و در نشست آتی در ایران به امضای مقامات پنج کشور برسد.

 

تیموری یادآور شد: نشست رایزنی‌های پنج‌جانبه کشورهای ساحلی دریای خزر با موضوع توسعه روابط گردشگری میان کشورهای حاشیه این دریا، 5 و 6 شهریورماه 1398 در شهر اکتائو قزاقستان برگزار می‌شود و ایران با هدف ارتقا و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه گردشگری دریای خزر در این نشست شرکت کرده است.

 

در نشست رایزنی‌های پنج‌جانبه کشورهای ساحلی دریای خزر پنج کشور ایران، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان با هدف توسعه و ارتقای همکاری‌های حوزه گردشگری منطقه‌ای پیرامون دریای خزر گرد هم آمده‌اند.

 

بنا بر اعلام، معاون گردشگری علاوه بر شرکت در نشست‌های دوطرفه با نمایندگان کشورهای حاضر درباره موضوع توسعه روابط گردشگری دوجانبه میان دو کشور، با ارائه پیش‌نویس موافقت‌نامه همکاری‌های گردشگری کشورهای ساحلی دریای خزر، چشم‌اندازی هدفمند پیش‌روی این حوزه را ارائه خواهد کرد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها