4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
شیر طلای جشنواره فیلم ونیز به پدرو آلمادورا  اهدا شد

شیر طلای جشنواره فیلم ونیز به پدرو آلمادورا اهدا شد

شب پیش در مراسمی که در جشنواره فیلم ونیز برگزار شد، با اهدای شیر طلای این جشنواره از یک عمر دستاورد هنری پدرو آلمادورا کارگردان اسپانیایی تجلیل شد.

اعتمادآنلاین| پدرو آلمادوار کارگردان نامدار اسپانیایی با دریافت شیر طلای ونیز 2019 برای یک عمر دستاورد هنری مورد تجلیل واقع شد.

 

سازمان‌دهندگان این برنامه از آلمادوار به عنوان بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین کارگردان اسپانیایی پس از لوییس بونوئل یاد کردند.

 

این نخستین باری است که آلمادوار جایزه‌ای را از فستیوال مهم اروپایی ونیز می‌گیرد.

 

آلمادوار کارگردان 21 فیلم بلند بوده که «بازگشت»، «پاشنه‌های بلند» و «آغوش‌های گسسته» از جمله آن‌ها هستند.

 

آلمادوار نخستین فیلمش را سال 1983 در ونیز به نمایش درآورد، اما فیلم دوم او بود که در سال 1998 در این جشنواره سرو صدای زیادی به پا کرد ولی رییس داوران از آن به عنوان فیلمی کم اهمیت یاد کرد.

 

او در کنفرانس مطبوعاتی که پیش از اهدای جایزه برگزار شد گفت: 30 سال بعد من شیر طلایی را دریافت کرده‌ام... این یک عدالت شاعرانه است.

 

کارگردان 69 ساله درباره آن فیلم گفت: اسپانیا داشت از یک دیکتاتوری بیدار می‌شد که 40 سال به طول انجامیده بود و مهم‌ترین کار جنبش هنری این بود که از آزادی‌اش لذت ببرد.

 

آلمادوار پیشتر دو اسکار برای ملودرام‌های «همه چیز درباره مادرم» و «با او حرف بزن» دریافت کرده است.

 

این کارگردان که برای فیلم‌هایش در سراسر جهان شناخته شده است خودش را محصول دموکراسی اسپانیایی خواند و گفت دلش می‌خواهد همه طیف‌ها و تنوع‌های موجود را در فیلم‌هایش داشته باشد.

 

او که از رنگ در فیلم‌هایش بسیار استفاده می‌کند گفت الهام‌بخش او در این کار سرزمین ‌مادری‌اش «لامانچا» است که در مرکز اسپانیا واقع شده است. او گفت به یاد نمی‌آورد در کودکی‌اش رنگ قرمز دیده باشد و تنها رنگ، رنگ سیاه سوگواری‌ها بود.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها