4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
آمریکا در پرتاب ناموفق ماهواره ایران نقشی نداشت
ترامپ:

آمریکا در پرتاب ناموفق ماهواره ایران نقشی نداشت

کارشناسان آمریکایی اقدام ترامپ در انتشار عکسی را که به ادعای آنها محرمانه و متعلق به یکی از سایت‎های پرتاب موشک ایران است، نامعقول ارزیابی کردند.

اعتمادآنلاین| «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری نوشت که آمریکا در پرتاب ناموفق ماهواره از سوی ایران نقشی نداشته است و برای تهران در یافتن علت این سانحه آرزوی موفقیت کرد!

 

ترامپ در این پیام توئیتری نوشت: «ایالات متحده آمریکا در سانحه فاجعه باری که طی عملیات آماده سازی نهایی در سکوی پرتاب موشک ماهواره بر سفیر در سایت شماره یک سمنان در ایران رخ داد، نقشی نداشته است».

 

او در ادامه می افزاید: «برای ایران بهترین‌ها را آرزو می کنم و امیدوارم در تشخیص اینکه در سایت یک چه اتفاقی افتاده، موفق شوند».

 

لازم به ذکر است که چندماه پیش روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز با اتکا به منابعی در میان مقام‌های سابق و کنونی دولت آمریکا از عملیاتی فوق سری برای اخلال در برنامه موشکی ایران خبر داد و مدعی شد که آمریکا با وارد کردن قطعات قلابی به ایران برای معیوب کردن موشک‌های ایرانی تلاش می‌کند.

 

در واقع آمریکا با ادعای اینکه فناوری مورد استفاده در پرتاب موشک‌های ماهواره بر تهران را در توسعه ظرفیت‌های موشک بالستیک مناسب برای حمل کلاهک‌های هسته ای توانا می سازد، بارها نسبت به پرتاب اینگونه موشک‌ها به ایران هشدار داده است. اما مقامات تهران به شدت اتهامات آمریکا را رد می کنند.

 

با این حال، دولت ترامپ در تلاش است تا با تشدید فشارهای اقتصادی بر ایران مقامات تهران را برای مذاکره مجدد بر سر برجام به پای میز مذاکره بکشاند؛ تلاشی که تاکنون نافرجام مانده است.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها