2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
عملکرد نامناسب نظام اداری سبب هدر رفت منابع انسانی و مالی می‌شود
علاء‌الدین رفیع زاده، معاون سازمان اداری و استخدامی کشور: 

عملکرد نامناسب نظام اداری سبب هدر رفت منابع انسانی و مالی می‌شود

علاء‌الدین رفیع زاده، معاون سازمان اداری و استخدامی کشور، با اشاره به اینکه انتخاب دستگاه‌های نمونه بر اساس قانون مدل خدمات کشوری است، گفت: عملکرد نامناسب نظام اداری سبب هدر رفت منابع انسانی و مالی می شود.

اعتمادآنلاین|علاء‌الدین رفیع زاده، معاون سازمان اداری و استخدامی کشور، شامگاه شنبه در جشنواره شهید رجایی استان گیلان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: انتخاب برخی دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی به معنی نبود ضعف و همچنین عملکرد عالی این دستگاه‌ها نیست.

 

وی با بیان اینکه انتخاب دستگاه‌های نمونه بر اساس قانون مدل خدمات کشوری است، افزود: جشنواره شهید رجایی به عنوان یک مراسم نمادین برای تجلیل از عملکرد مناسب دستگاه‌های اجرایی است.

 

رفیع زاده در ادامه با اشاره به اینکه اگر دستگاه‌های اجرایی بر اساس معیارها و فرآیندها در راستای تحقق اهداف سازمانی درست عمل نکند خروجی مناسبی نخواهد داشت، گفت: نظام اداری اگر درست عمل نکند بودجه و اعتبارات دریافتی را هدر خواهد داد.

 

وی با بیان اینکه دولت یازدهم نقشه راه نظام اداری را تهیه و تدوین کرده است، تأکیدکرد: در این نقشه راه اهداف سازمان‌ها مشخص و ابلاغ شده و انتظار می‌رود نقش 52 درصدی که بر عهده استان‌ها گذاشته شده به درستی عمل شود.

 

رفیع زاده با اشاره به سه شرط لازم برای اجرای اهداف و نقش دستگاه‌ها به عنوان واحدهای اجرایی و عملیاتی، افزود: فهم مشترکی در زمینه برنامه‌ها در ادوار مختلف اصلاح نظام اداری با عناوین مشخص شده که متأسفانه گاهی اوقات بین مدیران و کارشناسان تفاهم مشترکی در این زمینه وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: همه برنامه‌ها اهداف مشخص دارند لذا باید طرح‌ها و پروژه‌ها که در غالب مصوبه شورای عالی اداری است پس از ابلاغ با درک صحیح تبدیل پروژه‌ها و برنامه‌های اجرایی شود.

 

معاون سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه آموزش و فرهنگ سازی این موضوع در بین کارشناسان و مدیران که نگاه ویژه در زمینه توسعه دارند باید مد نظر قرار گیرد، گفت: انتظار داریم مسئولان استان با فعال کردن کمیته‌ها و شوراها که نقش مهمی در این حوزه دارند سرعت اجرای برنامه‌ها را افزایش دهند.

 

وی با اشاره به اجرای پروژه سیماک در کنار سایر پروژه‌ها، ادامه داد: اجرای این پروژه یکی از پروژه‌های اولویت دار در راستای اجرای دولت الکترونیک است.

 

رفیع زاده با بیان اینکه تمام مستندات عملکرد هر دستگاه در سایت سازمان امور استخدامی منتشر شده است، افزود: تدوین شاخص‌های درست ارزیابی می‌تواند عامل مهم در تضمین اجرای برنامه‌ها باشد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها