9/17/2019
سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج

جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج

در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج کشور ایران توانست با سه پله صعود برای نخستین بار در جایگاه بیستم جهان قرار گیرد.

اعتمادآنلاین|در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه  سپتامبر 2019 میلادی، سارا سادات خادم‌الشریعه با ریتینگ 2491 و با 7 پله صعود در جایگاه چهاردهم برترین شطرنج بازان زن جهان قرار گرفت این در حالی بود که این بانوی شطرنج باز در ماه گذشته  با 2468 واحد ریتینگ در رده بیست و یکم قرار داشت.

 

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان جهان نیز علیرضا فیروزجا بدون تغییر ریتنیگ نسبت به ماه گذشته و با ریتینگ 2702 در رده‌ی 37 جهان قرار دارد. او در ماه گذشته توانسته بود در رده سی و هشتم جهان قرار بگیرد. 

 

در بخش برترین‌های جوانان جهان علیرضا فیروزجا در رده سوم و پرهام مقصودلو نیز در رده چهارم قرار دارند. سید محمد امین طباطبایی با ریتینگ 2642 در رده هشتم جوانان جهان ایستاده است. در این بخش آرین غلامی در رده 41 و شاهین لرپری‌زنگنه در رده 89 قرار دارند.

 

در بخش دختران جوان جهان نیز مبینا علی‌نسب با ریتینگ 2235 و در رده 71  قرار گرفته است.

 

در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان ایران نیز علیرضا فیروزجا در رده نخست قرار گرفته است. بعد از او پرهام مقصودلو و سیدمحمد امین طباطبایی در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. پویا ایدنی، احسان آرین غلامی و قائم‌مقامی، در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

 

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان دختران ایران، سارا سادات خادم‌الشریعه در صدر جدول قرار دارد. آتوسا پورکاشیان و غزل حکیمی فرد در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. 

 

ایران در این ماه با میانگین ریتینگ 2566 هم ریتینگ با آرژانتین و با سه پله صعود در رده بیست  جهان و سوم آسیا قرار دارد. در بخش استاندارد برترین‌های جهان مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان با 2876 واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج‌بازان جهان در بخش استاندارد قرار دارد. فابیانو کاروانا آمریکایی با 2812 واحد ریتینگ و دینگ لیرن چینی با 2811 واحد ریتینگ در رده رده‌های دوم و سوم برترین شطرنج‌بازان جای گرفتند.

 

در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان نیز هو یفان با 2659 واحد هم‌چنان صدرنشین است. جو ونجون با 2576 واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد و الکساندرا گریاچکینا با 2564 واحد در رده سوم ایستاد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها