2/22/2020
شنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
سهمیه مواد غذایی هیئت‌های مذهبی اعلام شد
علی عوض پور، دبیرکل اتاق اصناف ایران:

سهمیه مواد غذایی هیئت‌های مذهبی اعلام شد

علی عوض پور، دبیرکل اتاق اصناف گفت: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار سهمیه مواد غذایی مصرفی هیئت‌های مذهبی مصوب و اعلام شد.

اعتمادآنلاین| علی عوض پور، دبیرکل اتاق اصناف گفت: طرح ویژه تنظیم بازار محرم و صفر به دستگاه‌های متولی تامین اقلام پرمصرف به صورت استانی ابلاغ شده است.

 

وی گفت: این اقلام شامل 30 هزار تن برنج وارداتی، 15 هزار تن شکر، 10 هزار تن مرغ منجمد، 10 هزار تن گوشت قرمز گوساله و گوسفند، 30 هزار تن روغن مایع و جامد و هزار تن چای است که با قیمت‌های مصوب عرضه می‌شود.

 

دبیرکل اتاق اصناف ادامه داد: این اقلام براساس قیمت‌های مصوب عرضه خواهد شد و به طور مثال برنج با قیمت 6 هزار و 300 تومان تا 6 هزار و 500 تومان به قیمت عمده و شکر نیز با قیمت 3 تا 3 هزار و 250 تومان به هیئت تحویل خواهد شد.

 

عوض پور در خصوص نظارت بر این بازار نیز گفت: اتاق‌های اصناف سراسر کشور و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور موظف به نظارت و بازرسی توزیع اقلام در این بازار هستند.

 

وی در خصوص چگونگی تحویل این اقلام افزود: مسئولان هیئت‌های مذهبی با مراجعه به سازمان تبلیغات اسلامی و ستادهای تنظیم بازار در هر استان می‌توانند حواله دریافت اقلام را گرفته و نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

 

این مقام مسئول ادامه داد: سهمیه هر استان متفاوت خواهد بود و براساس ضوابط، ضریب مشخصی برای هر هیئت وجود دارد که سازمان تبلیغات با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص می‌کنند.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها