9/17/2019
سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
حاضر نیستند از تیم زنان در هرمزگان حمایت کنند
کاپیتان تیم زنان خانه بسکتبال بندرعباس:

حاضر نیستند از تیم زنان در هرمزگان حمایت کنند

کاپیتان تیم زنان خانه بسکتبال بندرعباس گفت: مسئولان و صنایع هرمزگان حاضر نیستند از تنها تیم حرفه‌ای زنان حاضر در لیگ برتر در هرمزگان حمایت کنند. هزینه ما نصف هزینه تیم‌های آقایان هم نیست، آیا تیم ما به‌اندازه تیم‌های ورزشی آقایان مانند آذرخش ارزش حمایت ندارد؟

اعتمادآنلاین|مهسا پرانداخ  اظهار کرد: تیم بسکتبال زنان هرمزگان به‌عنوان تیم شهرداری بندرعباس سال‌ها به‌عنوان یکی از مدعیان کشور بازی می‌کرد.

 

وی افزود: ما سه سال پیاپی با این تیم مقام سوم کشور را در لیگ برتر کسب کردیم، متأسفانه بعد از مدت‌ها این تیم از زیر پوشش شهرداری بیرون آمد و ما به لیگ دسته دو سقوط کردیم.

 

این بازیکن بسکتبال هرمزگانی ادامه داد: دو سال پیش توانستیم همان تیم را دوباره جمع‌آوری کرده و به‌عنوان تیم شهدای خورگو از لیگ دسته دو به لیگ دسته یک و لیگ برتر صعود کنیم. سال گذشته نیز با اینکه هیچ حمایتی نداشتیم و هیچ‌کس حاضر نیست اسپانسر تیممان شود این تیم را دوباره با عنوان خانه بسکتبال بندرعباس جمع کردیم. تیم خانه بسکتبال بندرعباس تنها تیم بانوان در بین تمامی رشته‌ها است که در لیگ برتر حضور دارد، اما هیچ حمایتی نمی‌شود.

 

کاپیتان تیم زنان خانه بسکتبال بندرعباس عنوان کرد:  ما تیم را با تلاش کادر فنی به لیگ برتر بردیم، از طرفی ازلحاظ تکنیکی و تاکتیکی کار و تمرین می‌کردیم و از طرفی صبح‌ها از این اداره به آن اداره در رفت‌وآمد بودیم تا بتوانیم هزینه‌ای جمع‌آوری و تیم را در لیگ نگه داریم.

 

پرانداخ خاطرنشان کرد: متأسفانه تنها حمایتی که از شهرستان بندرعباس داشتیم سالن مسابقات بوده و هیچ حمایت مالی برای بازیکنان نداشتیم؛ متأسفانه تنها تلاشی که از هیئت بسکتبال دیدیم برای تأمین خوابگاه بوده و حتی خودشان هم واقف‌اند که سال گذشته این تیم به‌سختی به لیگ برتر رفته است. با تمام این سختی‌ها ما این تیم را نگه داشتیم و حتی مقام ششم مسابقات را با بازیکنان بومی که سال‌های سال زحمت این تیم را کشیدند به دست آوردیم.

 

کاپیتان تیم زنان خانه بسکتبال بندرعباس اظهار کرد: امسال پیگیر بودیم کسی تیم خانه بسکتبال بندرعباس را حمایت کند تا شاید جایگاهش در لیگ برتر حفظ شود، الآن هیچ مسئولی حاضر به حمایت نیست و هیچ‌گونه ارتباطی نتوانستیم برقرار کنیم.

 

جلسه مسابقات سوپرلیگ هم در فدراسیون برگزار می‌شود و ما حتی نتوانستیم نماینده‌ای بفرستیم تا تیم خود را حفظ کنیم.

 

وی تصریح کرد: صنایع زیادی در هرمزگان و غرب بندرعباس وجود دارند  که حاضر نیستند از تنها تیم حرفه‌ای زنان حاضر در لیگ برتر در هرمزگان حمایت کنند. هزینه ما نصف هزینه تیم‌های آقایان هم نیست، سال گذشته قراردادهای بازیکنان ما همه زیر 9 میلیون تمان بوده است و همه با این شرایط سخت کنار تیم بودند و حاضر هستند امسال هم در کنار تیم باشند.

 

کاپیتان تیم زنان خانه بسکتبال بندرعباس عنوان کرد: آیا تیم ما به‌اندازه تیم‌های ورزشی آقایان مانند آذرخش ارزش حمایت ندارد؟ ما سالیان سال در بسکتبال کشور حرف برای گفتن داشتیم اما باید به این راحتی کنار گذاشته شویم و به هرکس مراجعه می‌کنیم می‌گویند پول نیست و نمی‌توانیم حمایت کنیم.

 

پرانداخ اضافه کرد: اگر پول نیست تیم‌های دیگر چگونه حمایت می‌شوند؟ چطور آذرخش سال‌ها توسط استانداری، دارایی و همه‌جا حمایت می‌شود؟ کی باید ورزش زنان استان دیده شود؟

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها