2/27/2020
پنج شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
دانستنی‌هایی جالب درباره هواپیمایی امارات

دانستنی‌هایی جالب درباره هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات یکی از بزرگترین ایرلاین‌های خاورمیانه و جهان است که دارای یکی از فعال‌ترین خطوط پروازی در جهان نیز است.

اعتمادآنلاین| شرکت هواپیمایی امارات با اینکه بعد از بسیاری دیگر از ایرلاین‌های بزرگ و مشهور جهان متولد، تاسیس و راه‌اندازی شد، در مدت زمان کوتاهی موفق شد گوی رقابت را از بسیاری دیگر از قدرتمندترین رقبای خود برباید و وارد رقابت تنگاتنگی با آنها شود. در واقع این شرکت در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از بزرگترین، موفق‌ترین و فعال‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در منطقه خاورمیانه و جهان شده و با خریداری هواپیماهای مسافربری جدید، بزرگ و برتر از غول‌های هواپیماسازی همچون بوئینگ و ایرباس، به تقویت و ارتقای ناوگان هوایی خود اقدام کرده است. 

 

گزارشی که در وب سایت gotravelyourway آمده به ذکر برخی حقایق و دانستنی‌هایی درباره شرکت هواپیمایی امارات که ممکن است تاکنون نمی‌دانستید، اشاره شده است:

 

1. در هواپیما می‌توانید دوش بگیرید!

در صورتی که مشتریان و مسافران بلیت صندلی فرست کلاس را در هواپیماهای جدید و بزرگ فعال در خطوط هوایی شرکت هواپیمایی امارات تهیه و خریداری کنند، قادر خواهند بود از خدمات شگفت انگیز و رفاهی متعددی همچون دوش حمام نیز بهره‌مند شوند که یکی از آنها استفاده از دوش حمام است.

 

2. میزبان صد فروند هواپیمای غول پیکر ایرباس A380 است

هواپیماهای غول پیکر ایرباس مدل A380 از جمله معدود هواپیماهای مسافربری در جهان هستند که ایرلاین های محدودی خریدار آنها بوده چراکه بیشتر ایرلاین های فعال و بزرگ تمایل به خریداری و استفاده از آنها دارند.

 

هواپیمایی امارات

3. خدمه پروازی آن از 150 کشور جهان هستند

شرکت هواپیمایی امارات یکی از بهترین و بین المللی‌ترین کادرهای پروازی در میان ایرلاین‌های فعال در جهان محسوب می‌شود چراکه خدمه پروازی خود را که شامل مهماندار، سرمهماندار ، خلبان و کمک خلبان می‌شود، را از افراد برجسته و برتر اهل 150 کشور جهان انتخاب و استخدام می‌کند.

 

هواپیمایی امارات

4. نخستین پروازامارات در سال 1985 میلادی بود

نخستین پرواز شرکت هواپیمایی امارات که در سال 1985 میلادی تاسیس و راه‌اندازی شده است، از مبدا شهر دوبی به مقصد کراچی پاکستان بود که در همان سال با هواپیمای بوئینگ 727 صورت گرفت. پرواز شماره EK600 تبدیل به یکی از سرنوشت ساز ترین پروازهای امارات شد و منجر به تولد یک ایرلاین جدید و بزرگ شد که بالغ بر سه هزار و 600 پرواز هفتگی به بیش از 140 شهر و 80 کشور جهان دارد.

 

5. ناوگان هوایی امارات دارنده بیشترین تعداد هواپیماهای پهن پیکر است

شرکت هواپیمایی امارات جز معدود ایرلاین های جهان است که میزبان بیشترین تعداد هواپیماهای پهن پیکر نظیر ایرباس A380 و بوئینگ 777 است. در واقع می توان گفت امارات ایرویز بزرگترین اپراتور پرواز هواپیماهای پهن پیکر مذکور در جهان نام گرفته است.

 

هواپیمایی امارات

6. فرودگاه بین المللی دوبی، سومین فرودگاه پرازدحام و فعال در جهان است

فرودگاه بین المللی دوبی به عنوان مقر اصلی شرکت هواپیمایی امارات، بعد از فرودگاههای جکس‌آن‌ویل آتلانتا در آمریکا و فرودگاه پکن کپیتال در چین، سومین فرودگاه پرازدحام و شلوغ جهان به شمار می‌رود. با این تفاوت که ازدحام دو فرودگاه دیگر بیشتر مربوط به پروازهای داخلی است ولی حجم پروازهای فرودگاه دوبی بیشتر مربوط به مقاصد بین المللی و خارجی می‌شود.

 

7. اسپانسر تیم‌های بزرگ ورزشی و فوتبال است

اگر شما جزو طرفداران فوتبالی باشید، بدون شک نام هواپیمایی امارات را روی پیراهن و سایر تبلیغات ورزشی و استادیوم‌های خارجی نظیر تیم‌های فوتبال رئال مادرید مشاهده کرده‌اید. در واقع، امارات ایرویز همواره یکی از بزرگترین و نخستین اسپانسرها و شرکت‌های حامی باشگاههای ورزشی قدرتمند در جهان به شمار می‌رود.  

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها