2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
«آدریان دریا» در نزدیکی سوریه سرعت خود را کاهش داد
ادعای نشنال:

«آدریان دریا» در نزدیکی سوریه سرعت خود را کاهش داد

روزنامه انگلیسی‌زبان «نشنال» ادعا کرد نفتکش «آدریان دریا» روز یکشنبه حرکت خود را نزدیک به ساحل سوریه کند کرد. اطلاعات ردیابی کشتی‌ها نشان می‌دهد این نفتکش مقصد خود را از اسکندرون ترکیه تغییر داده و حدود 90 کیلومتری غرب شهر های طرطوس و بانیاز سوریه در حرکت است.

اعتمادآنلاین| نفتکش ایرانی «گریس یک» که حالا «آدریان دریا» نامیده می‌شود، روز یکشنبه حرکت خود را نزدیک به ساحل سوریه کند کرد. به نظر می‌رسد این نفتکش برای تخلیه محموله 2.1 میلیون بشکه نفت خام خود آماده می شود.

 

اطلاعات ردیابی کشتی‌ها نشان می‌دهد این نفتکش مقصد خود را از اسکندرون ترکیه تغییر داده و حدود 90 کیلومتری غرب شهر های طرطوس و بانیاز سوریه در حرکت است. بانیاز محل یک پالایشگاه نفتی است.

 

نفتکش آدریان دریا پس از آزادی از جبل طارق در هجدهم اوت بارها مقصد خود را تغییر داده است. این نفتکش در چهارم جولای به اتهام حمل نفت به سوریه در نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا توسط انگلیس توقیف شد.

 

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه گفت که نفتکش آدریان دریا به سمت سوریه می‌رود: «ما اطلاعات موثقی داریم  که مقصد این نفتکش طرطوس سوریه است. امیدواریم مسیر خود را تغییر دهد».

 

مشاور بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه گفت دمشق سعی دارد نفتی را که مردمش نیاز دارند به دست آورد ولی مقامات سوری نمی‌دانند مقصد نفتکش ایرانی کجاست.

 

نفتکش آدریان دریا پس از آزادی از جبل طارق مقصد خود را یونان اعلام کرد ولی پس از تهدید ترامپ به مجازات کشورهایی که به این نفتکش کمک کنند، مسیر خود را به سمت مرسین ترکیه تغییر داد.

 

ایران هفته گذشته اعلام کرد محموله این نفتکش که 130 میلیون دلار ارزش دارد به یک خریدار ناشناس فروخته شده است.

 

پس از اینکه آمریکا این نفتکش و ناخدای آن را تحریم کرد، آدریان دریا روز شنبه مقصد خود را به اسکندرون ترکیه تغییر داد ولی وزیر امور خارجه ترکیه گفت که این کشتی عازم لبنان است. مقامات لبنان از این موضوع ابراز ناآگاهی کردند.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها