7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
واردات کاملا کنترل شده است

واردات کاملا کنترل شده است

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با بیان اینکه در شرایط فعلی واردات کاملا کنترل شده است، گفت: تحریم کنندگان بر روی محدودیت منابع ارزی ما و افزایش واردات تمرکز کرده بودند که این هدفشان محقق نشد.

اعتمادآنلاین|  حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی امروز در جلسه تودیع و معارفه سرپرست های سازمان توسعه تجارت ایران گفت: امروز در کشور مهمترین موضوع در حوزه داخلی تنظیم بازار ودر حوزه خارجی صادرات است. 

 

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی واردات کاملا کنترل شده است افزود: تحریم کنندگان بر روی محدودیت منابع ارزی ما و افزایش واردات تمرکز کرده بودند که این هدفشان محقق نشد.

 

مدرس خیابانی اظهار داشت: واردات سال 97 نسبت به 96 حدود 22 درصد کاهش یافته و حجم صادرات غیر ضروری کاهش یافته است. 

 

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی افزود: علیرغم اینکه صادرات ما هم هدف تحریم کنندگان قرار گرفت اما در این بخش کاهشی نداشته ایم. این در حالی است که صادرکنندگان و تجار ما به لحاظ شرایط مختلف از جمله مبادلات بانکی ، حمل و نقل و .....بسیار متفاوت با وضعیت صادر کنندگان کشورهای رقیب است.

 

وی افزود: امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و اگر این شرایط را باور داشته باشیم باید رویه هایمان را تغییر دهیم بطوریکه دربحث تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه و تجهیزات تولید باید روان ترین دستورالعمل ها را بنویسیم.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها