2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
اهدای مدال طلاى مسابقات فولکلور یونسکو به گروه موسیقی ایرانی

اهدای مدال طلاى مسابقات فولکلور یونسکو به گروه موسیقی ایرانی

گروه «خوش هنر» در نهمین دوره مسابقات جهانى فولکلور یونسکو در کشور بلغارستان، موفق به کسب مدال طلاى بخش موسیقى شد.

اعتمادآنلاین| در این مسابقات که از اول تا نهم شهریور ماه در شهرهاى «نسبار»، «پومورى» و «اسوتى ولاس» برگزار شد، ارکستر هنرجویان آموزشگاه فنى و حرفه اى موسیقى «خوش هنر» به رهبرى و آهنگسازى آیدین بیات قطعات متعددى را اجرا کرد که با اقبال گسترده روبرو شد.

 

از دیگر جوایز این گروه در این فستیوال می‌توان به کسب جایزه ویژه بهترین اجرا بین همه بخش‌ها از نظر شهردار شهر نسبار، کسب جایزه حفظ و گسترش میراث معنوى جهان و هنرهاى سنتى دنیا، کسب جایزه کشف استعداد کودکان، کسب جایزه پر افتخارترین اجرا و دریافت جایزه نامزدى ارفئوس طلایى و جایزه ویژه این فستیوال اشاره کرد.

 

اعضای گروه «خوش هنر» در نهمین دوره مسابقات جهانى فولکلور یونسکو را سارینا صمصامیه اقدم (نوازنده 8 ساله سنتور)، عرفان صمصامیه اقدم (نوازنده 15ساله سازهاى کوبه‌اى)، علیرضا صمصامیه اقدم (آهنگساز، تک نواز و نوازنده 17ساله ساز تار)، برانوش شریفى (نوازنده 11ساله ساز تار و خواننده)، آرشام موسوى (نوازنده 12ساله ساز عود و ملودیکا)، امیرعلى نادى (نوازنده 9ساله ساز تار)، آراد واحد (نوازنده 12ساله ساز تار) و علی‌رضا واحد (نوازنده تنبک) تشکیل می‌دهند.

 

همچنین  نیتا مجلسى مدرس پیانو و سمانه بیات مدرس ویلن به ترتیب با نواختن سازهاى کوبه‌اى و کمانچه و نیز مهسا صافى با مسئولیت مدیر اجرایى گروه و نماینده گروه در این فستیوال، حضور داشتند.

 

در این فستیوال هنرمندانى از کشورهاى بلغارستان، چین، رومانى، لتونى، مغولستان، روسیه، هند، اندونزى، مالزى، کره‌ى جنوبی، قبرس، بوسنى و هرزگوین و اوکراین شرکت داشتند.

 

از دیگر افتخارات ارکستر «خوش هنر» مى‌توان به کسب جایزه ویژه و مدال طلاى فستیوال ژوتم فرانسه، کسب جوایز اول و سوم در فستیوال موسیقى کودک اسپانیا و همچنین دریافت بهترین اجراى فستیوال موسیقى پل‌هاى جادویى در جمهورى چک اشاره کرد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها