5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
مذاکره بدون نتیجه با آمریکا بدتر از مذاکره نکردن است/ جمهوری اسلامی ایران پوستر تبلیغاتی ترامپ نیست/ ترامپ دنبال کارکرد انتخاباتی و تبلیغاتی از مذاکره با ایران است/ نگاه غرب و ایران به موضوع مذاکره متفاوت است
علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

مذاکره بدون نتیجه با آمریکا بدتر از مذاکره نکردن است/ جمهوری اسلامی ایران پوستر تبلیغاتی ترامپ نیست/ ترامپ دنبال کارکرد انتخاباتی و تبلیغاتی از مذاکره با ایران است/ نگاه غرب و ایران به موضوع مذاکره متفاوت است

علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس، با تاکید بر سخنان اخیر رئیس‌جمهوری در راستای رد مذاکره دوجانبه با آمریکا گفت: در شرایطی که آمریکایی‌ها حاضر به لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی نیستند، مذاکره با آنها معنایی ندارد. ایران پوستر تبلیغاتی نیست که مثل کره شمالی بدون اینکه مشکلی از آنها حل شود صرفاً با چند عکس یادگاری، برای ترامپ کارکرد انتخاباتی داشته باشد.

اعتمادآنلاین| علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با اشاره به سخنان روحانی در جلسه رای اعتماد وزرای پیشنهادی آموزش‌و‌پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری درباره اینکه «هرگز مذاکره‌ای دوجانبه با آمریکا نخواهیم داشت، مگر در صورت برداشتن همه تحریم‌ها و در قالب مذاکرات 5+1»، توضیح داد: در گذشته همه حرف‌ها و احتمالات درباره مذاکره با آمریکا مطرح شده است و آمریکایی‌ها حاضر به برداشتن قدمی در راستای لغو تحریم‌ها نیستند، جمهوری اسلامی ایران هم در صورت لغو نشدن تحریم‌ها تمایلی به مذاکره ندارد، چون این مذاکره بی‌معناست.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر صحبت‌های رئیس‌جمهوری مبنی بر اینکه «اگر آمریکا تحریم‌ها را برنمی‌دارد، گرفتن عکس یادگاری با آنها کار بیهوده‌ای است»، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران پوستر تبلیغاتی ترامپ نیست که عکس گرفتن با آن صرفاً کارکرد تبلیغاتی و انتخاباتی به نفع ترامپ داشته باشد.  

 

محجوب ادامه داد: در شرایط پیش رو مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند. ترامپ به رهبر کره شمالی به عنوان پوستر انتخاباتی نگاه کرد، نه حلال مشکلات موجود بین 2 کشور. به همین دلیل این مذاکرات و ملاقات‌های متعدد هیچ مشکلی از آنها حل نکرد.

 

نماینده چند دوره مردم تهران در خانه ملت در پایان گفت: از نظر غربی‌ها مذاکره یعنی باز شدن باب گفت‌وگو و از نظر ما مذاکره به معنی حل مشکلات است. پس اگر دولتی پای میز مذاکره با آمریکا برود ولی نتیجه‌ای حاصل نشود، آثارش بدتر از مذاکره نکردن با آمریکاست.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها