2/20/2020
پنج شنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
نمایش «دریاچه قو» در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه می‌رود

نمایش «دریاچه قو» در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه می‌رود

تهیه کننده نمایش «دریاچه قو» عنوان کرد: این اثر به کارگردانی رضا صابری از 26 آبان ماه در تماشاخانه ایرانشهر اجرایش را آغاز می‌کند.

اعتمادآنلاین| مسعود حکم‌آبادی، تهیه کننده نمایش «دریاچه قو» عنوان کرد:‌این نمایش به کارگردانی رضا صابری از شهر مشهد است که در سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر موفق به دریافت هشت جایزه شد و اکنون قرار است در تماشاخانه ایرانشهر اجرا شود.

 

او با بیان اینکه اجرای این کار 26 آبان ماه در سالن ناظرزاده آغاز می‌شود، افزود: متن نمایش نوشته صابری براساس اپرای معروف ایلیچ چایکوفسکی است. کار نیز دارای شش بازیگر اصلی و حدود 30 بازیگر فرم است که گروه را همراهی می‌کنند.

 

حکم‌آبادی با اشاره به اینکه کار در شهر مشهد نیز اجرای عموم موفقی داشته، اظهار داشت: به لحاظ فرم و شیوه اجرا نمایش در مشهد توانست مخاطبان خود را جذب کند امیدواریم این اتفاق در تهران نیز بیافتد.

 

او همچنین افزود: این نمایش در جشنواره فجر کاندید 10 جایزه شد که از این تعداد 4 تندیس و 4 لوح تقدیر شامل جوایز بهترین آهنگسازی، کارگردانی،  بازیگری زن، طراحی فرم، نور، گریم و آرایه‌های صوتی شد. تیم بازیگران نمایش هم اکنون در حال تکمیل‌اند.

 

حکم‌آبادی، ژانر کار را اجتماعی به شمار آورد و گفت: دریاچه قو برگرفته از داستان‌های فولکلوریک روسیه است که در تالار بولشوی مسکو به صحنه رفته است.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها