2/17/2020
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
با مفسدین در هر جایگاهی باید قاطعانه برخورد شود/ برای تادیب متخلفین در هر جا و جایگاهی با جدیت ورود کنیم/ باید حق ضعفا را از گردن‌کشان به هر نحوی ستاند 
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

با مفسدین در هر جایگاهی باید قاطعانه برخورد شود/ برای تادیب متخلفین در هر جا و جایگاهی با جدیت ورود کنیم/ باید حق ضعفا را از گردن‌کشان به هر نحوی ستاند 

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر اینکه «باید با مفسدین اقتصادی و متخلفین با جدیت برخورد شود» گفت: با متخلف در هر جایگاهی که باشد، چه نماینده مجلس، چه وزیر  باید مورد مواخذه قرار گرفته و تنبیه شوند.

اعتمادآنلاین|حجت الاسلام حسن نوروزی درباره ضرورت مبارزه با فساد اظهار کرد: در این حوزه باید با جدیت برخورد کرده و مفسدین و متخلفین را به سزای عمل خود برسانیم، متخلف در هر جایگاهی که باشند، چه نماینده مجلس باشد چه وزیر باشد باید مورد مواخذه قرار گرفته و تنبیه شوند.

وی افزود: در این خصوص تعللی وجود ندارد آقای رییسی در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده است باید از وی پشتیبانی کرده و برای تادیب متخلفین در هر جایی و در هر جایگاهی با جدیت اقدام کنیم.

 

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر لزوم شفافیت در زمینه مبارزه با فساد گفت: روح مبارزه با فساد در نظام اسلامی ما منشعب از مبارزه با فساد توسط حضرت علی(ع)است. نوع مبارزه امیرالمومنین علی(ع) با فساد خاص است، ایشان تاکید دارند نگاه یک حاکم باید بیشتر به مردم بوده و به نور چشمی ها کمتر توجه کند. حضرت امیر معتقدند در نظام اسلامی نباید نیکوکار و بدکار را در مساوات قرار دهیم.

 

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضرت امیر(ع) تاکید داشتند قضاتی که با مفاسد برخورد می کنند باید در جامعه دارای جایگاهی باشند که فردی نتواند آن ها را ترور شخصیت کند چرا که در آغاز مبارزه با فساد افرادی قصد دارند این مبارزین را تضعیف کنند. امیر مومنان همچنان می فرمایند در حکومت اسلامی باید حق ضعفا را از گردن کشان به هر نحوی ستاند حضرت علی(ع) تاکید دارند در رسیدگی با خطای حکام و بزرگان سکوت و عقب نشینی معنا ندارد و عقوبت باید در ملاء عام باشد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها