6/5/2020
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
ملت ایران تنها ملتی است که در برابر طاغوت ایستاد/ جنگ روانی دشمن به سبب ترس از ایستادگی ملت ایران است
علی شیرازی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس: ‌

ملت ایران تنها ملتی است که در برابر طاغوت ایستاد/ جنگ روانی دشمن به سبب ترس از ایستادگی ملت ایران است

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با بیان اینکه دشمن از ارتباط ملت ایران با خدا می‌ترسد و به این واسطه جنگ روانی علیه نظام را به‌راه انداخته‌ است گفت: ملت ایران تنها ملتی است که در برابر طاغوت ایستاد و تحکیم ارتباط با خدا طاغوت‌ها را از بین می‌برد.

اعتمادآنلاین| علی شیرازی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس شامگاه سه‌شنبه در چهارمین شب از ماه محرم در جمع عزاداران اباعبدالله(ع) در حسینه ثارالله کرمان با بیان اینکه امام حسین(ع) برای جلوگیری از انحراف و اصلاح امت پیامبر(ص) و امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، بیان کرد: سیدالشهدا(ع) برای یک هدف که آن هم دین است قیام کرد.

 

وی با بیان اینکه حقیقت دین توحید است و توحید دو بعد سلبی و ایجابی دارد خاطرنشان کرد: زمانی که پیامبر(ص) به رسالت رسید، جمله «بگویید خدایی جز الله نیست» را بر زبان آورد.


نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه این جمله دارای نفی طاغوت، نفی شیطان و نفی نفسانیات است گفت: این پیام پیامبر(ص) بود و مردم را دعوت به توحید کرد.

 

وی با بیان اینکه نخستین بار که ابراهیم خواستار دعوت مردم به اسلام شد از عمویش آذر و قبیله خود سوال کرد که «این تندیس‌ها و این بت‌های چوبی و سنگی چه چیز هستند که می‌پرستید» افزود: مردم جواب دادند که ما پیرو پیشنیان خود هستیم و معلوم می‌شود مردم سطحی‌نگر بوده‌اند و راه پدران خود را ادامه می‌دهند.

 

شیرازی با اشاره به اینکه ابراهیم(ع) اینگونه به قوم خود جواب داد که شما و پدران شما به بیراهه رفته‌اید بیان کرد: ابراهیم در نخستین اقدام خود بت‌های آنها را نفی می‌کند و در ادامه آنها را دعوت به خدای راستین می‌کند.

 

وی با بیان اینکه خدا و بت نمی‌توانند با هم باشند و در این حالت شرک به وجود می‌آید گفت: برای نفی شرک باید در نخستین قدم بت را شکست همان طور که ابراهیم(ع) این کار را کرد.

 

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه در قرآن این چنین بیان شده که شراب و قمار و بت‌پرستی عمل شیطان است و باید تلاش کرد تا از مسیر این بت‌پرستی‌ها خارج شوید عنوان کرد: بت‌پرستی دو نمونه دارد که نوعی از آن پرستش بت سنگی و چوبی و نوع دیگر آن پرستش بت انسانی است.

 

وی با بیان اینکه مسئولان فرهنگی زمان شاه اعلام کردند که شاه سایه خداوند است گفت: باید به این مسئله توجه داشته باشید که استکبار مدعی خدایی است و طاغوت جایگزین بت‌های سنگی و چوبی است.

 

شیرازی با اشاره به اینکه در قرآن آمده که موسی(ع) مامور شد که برود پیش فرعون و مردم را از ظلمت به سمت نور الهی هدایت کند افزود: زمانی که مردم در زیر پرچم خدا و توحید قرار گرفتند خداوند ولی و سرپرست‌ آن‌ها می‌شود.

 

وی با بیان اینکه اگر خواستار این هستیم که توحید در جامعه جاری شود باید هرگونه مانعی را از سر راهش برداریم گفت: بت انسانی زمان امام‌ حسین(ع) یزید بود که امام برای مقابله با آن قیام کرد.

 

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) برای مقابله با طاغوت زمان ‌خود برخواست یادآور شد: زمانی که سفارت آمریکا گرفته شد امام این چنین بیان کردند که انقلاب دوم شکل گرفت و انقلاب دوم سخت‌تر از انقلاب نخست بود زیرا قدرت شاه از آمریکا بود و در انقلاب دوم به سراغ آمریکا ‌رفتیم.

 

وی با بیان اینکه قدرت خداوند این است که موسی(ع) را در دامن فرعون رشد دهد و موسی(ع) تاج و تخت فرعون را درهم بشکند گفت: زمانی که انسان‌ها مشرک شوند در زیر پرچم شیطان هستند و شیطان بر آنها حکمرانی می‌کند و زمانی که موحد شوند زیر پرچم خداوند هستند.

 

شیرازی با اشاره به اینکه هدف پیامبران و امامان این است که انسان‌ها زیر پرچم توحید باشند و در مقابل خداوند تعظیم کنند افزود: طاغوت خواستار این است که انسان‌ها در مقابل ظلم بت‌های چوبی و انسانی سر خم کنند.

 

وی با بیان اینکه دشمن از ملت ایران می‌ترسد بنابراین جنگ روانی علیه کشورمان راه انداخته‌اند گفت: دشمنان می‌دانند که ایران تنها کشوری است که ملت آن در برابر طاغوت ایستاد و این ایستادگی به ارتباط ملت ایران با خدا برمی‌گردد.

 

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه قدرت از ارتباط با خدا حاصل می‌شود و امام‌ حسین(ع) مهلتی که شب آخر از دشمن خواست این درس را به ما می‌آموزد افزود: تحکیم ارتباط با خدا طاغوت‌ها را از بین می‌برد و دیگر در جامعه هوای نفس و پیروی از شیطان را نمی‌بینیم.

 

منبع: تسنیم

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها