2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسکو

حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسکو

سی‌ودومین دوره نمایشگاه کتاب مسکو ظهر امروز افتتاح شد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه که از 13 تا 17 شهریورماه برگزار می‌شود حضور یافته است.

اعتمادآنلاین| غرفه این موسسه در این دوره از نمایشگاه 24 مترمربع است که بر اساس تفاهم‌نامه همکاری مشترک نمایشگاه کتاب تهران و مسکو در اختیار قرار گرفته و تعداد 300 عنوان کتاب در زمینه‌های دین، کودک و نوجوان، ایران‌شناسی، ادبیات کلاسیک و معاصر، هنر و ادبیات دفاع مقدس در غرفه ایران به نمایش گذاشته‌ شده است. جمال‌الدین اکرمی و مهدی رجبی از حوزه ادبیات کودک و نوجوان در غرفه ایران حضور دارند.


معرفی ظرفیت‌های نشر ایران، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه اختصاصی آثار تصویرگران ایرانی، کارگاه خلاقیت نویسندگی، کارگاه تصویرسازی و برگزاری نشست‌های فرهنگی ازجمله برنامه‌ها و فعالیت‌های غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه اعلام شده است.


در نمایشگاه کتاب مسکو علاوه بر حضور ناشران روسی، 33 کشور دیگر نیز شرکت دارند و مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه، جمهوری بلاروس است. نمایشگاه کتاب شارجه نیز به‌عنوان پایتخت جهانی کتاب 2019 به‌عنوان شهر مهمان حضور دارد.


محور اصلی این دوره از نمایشگاه کتاب مسکو به ادبیات کودک و نوجوان معطوف شده که برنامه‌های آن با همکاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلونیا برگزار می‌شود و سخنرانان به رویدادهای حاضر در حوزه نشر کودک و تقویت ارتباطات با جامعه بین‌الملل خواهند پرداخت.

 

عکس1

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها