9/20/2019
جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
باغ‌های محل فساد، مصادره می‌شوند
رئیس کل دادگستری استان فارس:

باغ‌های محل فساد، مصادره می‌شوند

رئیس کل دادگستری استان فارس هشدار داد: باغشهرهایی که در آن‌ها فساد و تخلفاتی انجام شود به جای پلمب مصادره خواهند شد و این موضوع از برنامه‌های اصلی و قطعی دادگستری استان فارس خواهد بود.

اعتمادآنلاین|حجت الاسلام  سید کاظم موسوی روز پنجشنبه اعلام کرد : موضوع  فسادها موجب جریحه‌دار شدن احساسات عمومی شده و نارضایتی مؤمنان را به همراه داشته است .

 

رییس کل دادگستری استان فارس با هشدار و تاکید جدی در خصوص تخلفات باغشهرها درسطح شهر شیراز و اطراف این کلانشهر  گفت: با مذاکرات انجام شده با محاکم کیفری 2 و محاکم تجدید نظر استان ، این موضوع به صورت ویژه در شعب اختصاصی در دستور کار قرار دارد.

 

حجت الاسلام  موسوی در ادامه با بیان این که در دوران اصلاحی و تحولی قوه قضائیه بیشترین زمینه برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم شده  به ترویج  فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید همگانی شود.

 

رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس که با حضور مسئولان استانی و شهری با موضوع ظرفیت‌های قانونی در مطالبه گری مردم و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و معرفی شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی مردم متدین این شهر از مسئولان انتظار دارند که اطراف اماکن مقدس، حرم‌ها برای زائران و مجاوران امن باشد و کسی مرتکب گناه و تخلف نشود.

 

طی روزهای گذشته  29 سفره خانه و باغمجلس در شهرستان شیراز  با دستور قضایی پلمب  و مهر و موم شده است.

 

این اقدام در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی برخورد با اماکن صنفی متخلف بخصوص باغات مجالس و سفره‌خانه‌ها و تورهای گردشگری غیرمجاز صورت گرفت .

 

دستگاه قضایی دراستان فارس  برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی را بدون اغماض و با قاطعیت پیگیری می کند و در راستای مقررات مربوطه ضمن تشدید نظارت‌های صنفی، مصادره املاک، باغات و اماکن متخلف در دستور کار قضایی قرار گرفته است .

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها