4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
انهدام پهپاد آمریکا نشان داد آسمان ایران لحظه به لحظه رصد می‌شود
دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش:

انهدام پهپاد آمریکا نشان داد آسمان ایران لحظه به لحظه رصد می‌شود

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اقدام شبکه پدافند هوایی در انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا، گفت: این اقدام به خوبی مشخص کرد که با چه دقت و حساسیتی لحظه به لحظه آسمان کشورمان رصد می‌شود.

اعتمادآنلاین| امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در خصوص ضرورت تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش به عنوان یک نیروی مجزا، بیان کرد: تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش یک ضرورت عملیاتی دارد اما به دلایل امنیتی نمی‌توانیم دلایل تغییر ساختار را اعلام کنیم. این اقدام بنا بر تدابیر صورت گرفت برای انجام بهتر مأموریت تشخیص داده شده که این تفکیک صورت بگیرد.

 

وی در خصوص جایگاه فعلی ایران اسلامی از لحاظ پدافند هوایی در سطح منطقه و جهان نیز گفت: ایران بالاترین سطح پدافند هوایی را در منطقه غرب آسیا دارد و توانسته خود را به عنوان یک قدرت برتر در حوزه پدافند هوایی در سطح جهان مطرح کند. البته این قدرت و توانمندی‌های دفاعی در حوزه دریایی، زمینی و دیگر حوزه‌ها نیز وجود دارد.

 

سیاری با اشاره به رونمایی و الحاق سامانه باور 373 به نیروی پدافند هوایی ارتش، گفت: تا پیش از تولید باور 373 تجهیزاتی در برد بلند نداشتیم، البته از سامانه‌های 15 خرداد، سوم خرداد و همچنین سامانه تلاش استفاده می‌شود اما باور 373 یک سامانه پدافندی برد بلند و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است.

 

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی به دستاوردهای دفاعی، فنی و تخصصی بسیار پیشرفته ای دست یافته ایم، اما به فرموده فرماندهی معظم کل قوا به اینها بسنده نمی‌کنیم و می‌دانیم که علم و تکنولوژی در دنیا به سرعت رو به پیشرفت است و ما نیز حتماً باید به دنبال توسعه و پیشرفت متناسب با نیازهایمان باشیم.

 

وی با اشاره به اقدام شبکه پدافند هوایی در انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا، گفت: این اقدام نشان دهنده قدرت شبکه پدافند هوایی کشور بود و به خوبی مشخص کرد که با چه دقت و حساسیتی لحظه به لحظه آسمان کشورمان رصد می‌شود و چگونه پهپادی که وارد مرزهای هوایی کشورمان شده است را شکار می‌کنند. اینها نشان دهنده ظرفیت بالای دفاعی و بازدارندگی کشور است.

 

سیاری افزود: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح همواره در حال رصد تحولات پیرامون کشور هستند به همین دلیل به محض عبور یک پرنده بسیار پیشرفته و رادار گریز آن را ردیابی و منهدم کردند.

 

منبع: تسنیم 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها