1/29/2020
چهارشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
فدراسیون فوتبال راهکار پرداخت مطالبات ویلموتس را اعلام کرد

فدراسیون فوتبال راهکار پرداخت مطالبات ویلموتس را اعلام کرد

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: با پیگیری وزیر ورزش قرار شد راه یک منبع پولی دولتی برای کمک به فدراسیون و پرداخت مطالبات مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی باز شود.

اعتمادآنلاین| عبدالکاظم طالقانی، ضمن بر شمردن دلایل تعویق انتخابات هیات فوتبال استان تهران از قول وزارت ورزش و دولت برای باز کردن راه یک منبع درآمدی به فدراسیون جهت پرداخت مطالبات مارک ویلموتس خبر داد. او همچنین جدایی ابراهیم شکوری از پست سرپرست دبیر کلی فدراسیون را رد کرد.

 

مشروح گفت‌وگوی طالقانی در ادامه می‌آید:

 

* انتخابات هیات فوتبال استان تهران با وجود پافشاری فدراسیون فوتبال، لغو شد. آیا می‌شود گفت زور وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال برای تعویق انتخابات چربیده است؟

نمی‌شود گفت زور یکی به زور دیگری چربیده است. این یک تصمیم مدیریتی بود. در اساسنامه قید شده که برگزاری با عدم برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان بر عهده رئیس فدراسیون است. هر لحظه که رئیس فدراسیون تشخیص بدهد انتخابات برگزار شود، باید آن را برگزار کرد. ما گزارش‌های مربوطه را که دیگران مدعی بودند، بررسی کردیم و جمع‌بندی این بود که انتخابات با تاخیر برگزار شود.

 

* اما علیرضا تیموری دبیر هیات فوتبال استان تهران روز چهارشنبه اعلام کرده بود که با نظر مهدی تاج و طبق لیست قبلی اعضای مجمع هیات فوتبال، انتخابات برگزار می‌شود. چرا فدراسیون و مهدی تاج یکباره نظرشان را تغییر دادند؟

من خودم هم تا لحظه آخر مصاحبه می‌کردم و می‌گفتم انتخابات برگزار می‌شود. روز چهارشنبه جلسه ای برگزار شد که بنده، آقای تاج و آقای تیموری در آن حضور داشتیم. گزارش‌ها را ارائه کردیم و تصمیم آخر این شد که انتخابات برگزار نشود. اینکه ما می گفتیم انتخابات برگزار می‌شود و بعد تصمیم دیگری گرفته شد، با هم منافات ندارد!

 

* اینطور هم می توان تعبیر کرد که فدراسیون  مقابل وزارت ورزش عقب‌نشینی کرده است.

- اگر حرفی به حق باشد، ما هم کار درست را انجام می‌دهیم. چه اشکالی دارد اگر ما کوتاه آمده‌ایم؟ آدم اشتباه می‌کند و باید اشتباهش را قبول کند. صلاح را در این دیدند که انتخابات برگزار نشود.

 

* بگذریم. این روزها صحبت های زیادی درباره جدایی ابراهیم شکوری از سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال مطرح می‌شود. آیا این موضوع صحت دارد؟

تا این ساعت که با شما صحبت می کنم (صبح جمعه) چنین چیزی نشنیده ام و در هیات رئیسه هم مطرح نشده است. حالا اگر چیزی در فکر و ذهن دیگران باشد را نمی دانم ولی شکوری به کارش ادامه می دهد.

 

*بحث دیگر برگزاری دربی با قانون 90 به 10 تماشاگران است. آیا تصمیم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای برگزاری بازی به این شکل قطعی است؟

 من مسئولیتی در این زمینه ندارم و بهتر است از آقای بهاروند در سازمان لیگ سئوال کنید.

 

*عزیزالله محمدی رئیس پیشین سازمان لیگ گفته بود فدراسیون نتوانست در فینال جام حذفی 200 نفر از تماشاگران داماش را مستقر کند و حالا هم نمی تواند قانون 90 به 10 را در دربی اجرایی کند.

هر فردی می تواند اظهارنظر کند. حرف‌ها فقط نباید افترا یا خلاف قانون باشد. از حرف های عزیزالله محمدی ناراحت نشدم. او هم نظرش را گفته است.

 

* پرداخت مطالبات مارک ویلموتس به کجا رسید؟ آیا صحت دارد فدراسیون موفق شده بخشی از مطالبات سرمربی تیم ملی را پرداخت کند؟

قرار بود دولت کمک کند و راه یک منبع پولی را باز کند. وزیر ورزش کارها را پیگیری کرده است. ایشان بعد از چند ماه صحبت ما متقاعد شد این کار را انجام بدهد. از آقای وزیر که با تمام مشکلات این کار را کرده است، تشکر می کنم. باید از ویلموتس هم تشکر کرد. او همواره با ما تعامل کرده است. ان شاءالله این روند ادامه دار باشد و تحریم ها باعث نشود چیز دیگری را درک کند! ویلموتس کارش را خوب انجام می دهد و ما هم باید شرایطی را ایجاد کنیم تا طلب هایمان را در فیفا بگیریم. آقای تاج دارد کارهایی را انجام می دهد.

 

* درباره منبع درآمدی و پولی که وزارت ورزش آن را پیگیری کرده بیشتر توضیح می دهید؟ آیا این منبع داخلی است؟

ما به نوعی زیر نظر وزارت ورزش هستیم و وزارتخانه پیگیر است. مقامات دولتی باید زمینه‌اش را فراهم کنند.

 

* مبلغ این کمک و منبع درآمدی چقدر است؟

آنقدر است که رضایت ویلموتس را جلب کند. ویلموتس مربی باشخصیتی است و مثل دیگر مربیان نیست! او منطقی جلو می‌آید و مطالبش را می گوید و انتظار دارد طرف مقابل هم منطقی باشد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها