2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
سرنا ویلیامز و بیانکا آندرسکو فینالیست تنیس اپن آمریکا شدند

سرنا ویلیامز و بیانکا آندرسکو فینالیست تنیس اپن آمریکا شدند

سرنا ویلیامز و بیانکا آندرسکو در شرایط کاملا متفاوتی در دیدار نهایی تنیس اپن آمریکا 2019 به مصاف هم می‌روند.

اعتمادآنلاین| سرنا ویلیامز در 37 سالگی به یک اسطوره در جهان ورزش تبدیل شده است. او دوران طولانی و موفق خود را پس از نخستین فینال گرند اسلم و فتح تنیس اپن آمریکا در سال 1999 ساخت. ابتدا 6 قهرمانی در نیویورک به دست آورد و سپس توانست رکورد فتح 23 گرند اسلم را به ثبت برساند. او زمانی که توانست مارتینا هینگیس را شکست دهد 19 سال داشت. اکنون برای قهرمانی دیگر در اپن آمریکا باید برابر بیانکا آندرسکو 19 ساله قرار بگیرد.

 

ویلیامز که سال گذشته در فینال مغلوب نائومی اوساکا جوان شد و به شدت از داور پرتغالی عصبانی بود، پس از صعود به دیدار نهایی اظهار کرد: به نظر می‌رسد بودن در این جا یک دیوانگی است اما در عین حال انتظار کم‌تری نداشتم.

 

از طرفی آندرسکو که برای نخستین‌بار اپن آمریکا را تجربه می‌کند، صعود به فینال به معنای یک رویای محقق شده است. او در ادامه گفت: زمانی که به دیدار نهایی می‌رسید دوست دارید پیروز شوید.

 

تنیسور کانادایی که در رتبه 208 جهان قرار داشت، توانست در رتبه پانزدهم جای بگیرد. او به زودی در میان 10 تنیسور برتر قرار خواهد گرفت و رتبه‌اش بستگی به نتیجه‌ای که در فینال کسب می کند هشتم یا پنجم خواهد بود.

 

آندرسکو تنیسور قدرتمندی است و تنها آسیب دیدگی‌ها باعث شدند از آوریل تا آگوست نتواند در میادین حضور داشته باشد. او در نهایت خود را به رقابت‌های نیویورک رساند. تنیسور 19 ساله بامداد فردا (یک‌شنبه) فرصت دارد تا از رکورد یوژینی بوشار پیشی بگیرد. تنیسور کانادایی در آن فینال گرند اسلم مغلوب پترا ویتوا شد.

 

این در حالی است که شرایط برای ویلیامز متفاوت است. تنیسور آمریکایی می‌تواند در نهمین فینال خانگی به رکورد 24 قهرمانی گرند اسلم مارگارت کورت برسد. بانوی شماره هشت جهان از زمانی که مادر شد نتوانست در گرند اسلم‌ها قهرمان شود. در فینال‌های ویمبلدون 2018 و 2019 به ترتیب توسط آنجلیک کربر و سیمونا هالپ شکست خورد. سال گذشته هم در اپن آمریکا مغلوب اوساکا شد.

 

دیدار نهایی تنیس اپن آمریکا در بخش بانوان 00:30 بامداد یک‌شنبه برگزار می‌شود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها