2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
نشست امنیتی شورای همکاری خلیج‌فارس با مشارکت قطر برگزار شد

نشست امنیتی شورای همکاری خلیج‌فارس با مشارکت قطر برگزار شد

قطر با وجود تحریم خود از سوی برخی هم‌قطارانش در شورای همکاری خلیج‌فارس، در نشست کمیته اطلاعات و امنیت این شورا در ریاض حضور داشت.

اعتمادآنلاین| دولت قطر، روز پنجشنبه در سی و هفتمین نشست کمیته اطلاعات و امنیت شورای همکاری خلیج‌فارس حضور داشت.

 

این نشست در مقر دبیرخانه شورای همکاری خلیج‌فارس در شهر ریاض برگزار شد و طبق بیانیه این دبیرخانه، در این نشست برخی از مسائل مربوط به اقدام نظامی مشترک خلیج‌فارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

این نشست در ادامه نشست‌های قبلی کمیته اطلاعات و امنیت با دستور کار توسعه امور دفاعی میان نیروهای مسلح کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس تشکیل شد.

 

«عبدالخالق عبدالله» مشاور سابق ولیعهد ابوظبی، روز جمعه در پیامی توییتری درباره نشست مذکور و دلایل مشارکت قطر در نشست‌های امنیتی شورای همکاری خلیج‌فارس اظهارنظر کرد.

 

او نوشت: «روز پنجشنبه در ریاض سی و هفتمین نشست کمیته اطلاعات و امنیت شورای همکاری خلیج‌فارس با حضور مدیران هیئت‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورهای عضو این شورا برگزار شد. سوال این است: چگونه قطر در نشست‌های امنیتی و اطلاعاتی بسیار سرّی حاضر می‌شود در حالی‌که متهم به حمایت و پشتیبانی از تروریسم است؟»

 

عربستان، بحرین، امارات متحده عربی، مصر و چند کشور عربی دیگر از پنجم ژوئن سال 2017 (دوشنبه 15 خرداد 96) پادشاهی قطر را به اتهام حمایت از تروریسم و داشتن روابط گسترده با ایران تحریم و روابط خود را قطع کرده‌اند و عملاً در محاصره اقتصادی، سیاسی و جغرافیایی قرار دادند.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها