1/26/2020
یکشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
بانک مرکزی چین 126 میلیارد دلار نقدینگی را برای وام دهی آزاد کرد
با کاهش سقف ذخیره قانونی بانکها

بانک مرکزی چین 126 میلیارد دلار نقدینگی را برای وام دهی آزاد کرد

بانک مرکزی چین اعلام کرد برای سومین بار در سال جاری میزان پولی که بانک‌ها باید به طور ذخیره نگاه دارند را کاهش داده است تا 900 میلیارد یوآن نقدینگی برای تقویت اقتصاد آن آزاد شود.

اعتمادآنلاین| بانک مرکزی چین اعلام کرد برای سومین بار در سال جاری میزان پولی که بانک‌ها باید به طور ذخیره نگاه دارند را کاهش داده است تا 900 میلیارد یوآن (126.35 میلیارد دلار) نقدینگی برای تقویت اقتصاد در حال کند شدن این کشور آزاد شود.

 

تحلیل‌گران انتظار دارند در صورتی که دومین اقتصاد بزرگ جهان تحت فشار جنگ تجاری و کاهش تقاضای داخلی قرار گرفته است، پکن به زودی تسهیلات بیشتری در سیاست‌گذاری مالی خود ارائه کند. بانک مرکزی چین اعلام کرد که نسبت نقدینگی ذخیره تمام بانک‌ها را 50 صدم درصد کاهش داده است و برای بانک‌های تجاری شاخص شهری، 100 صدم درصد دیگر هم این نرخ را پایین آورده است. نرخ نقدینگی ذخیره اجباری برای بانک‌های بسیار بزرگ هم به 13 درصد کاهش داده شد.

 

گام اول این طرح که 800 میلیارد یوآن را آزاد خواهد کرد، از 16 سپتامبر اجرایی می‌شود و در گام دوم که در 2 فاز اجرا می‌شود 100 میلیارد یوآن دیگر را در 15 اکتبر و 15 نوامبر آزاد خواهد کرد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها