4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
 آشفتگی بازار فروش دام به دست دلالان/ اعلام قیمت دام برای ایام عاشورا و تاسوعا
رئیس اتحادیه دامداران مطرح کرد

آشفتگی بازار فروش دام به دست دلالان/ اعلام قیمت دام برای ایام عاشورا و تاسوعا

رئیس اتحادیه دامداران گفت: باید در راستای مدیریت بازار فروش دام، یک دستگاه نظارتی مستقل از دولت تاسیس شود تا هرچه سریع‌تر با واسطه گرانی که این صنعت را آشفته کردند، مقابله شود.

اعتمادآنلاین| سعید سلطانی در خصوص قیمت دام زنده در ایام عاشورا و تاسوعا گفت: قیمت دام زنده از عید قربان هیچ تغییری نکرده و در ایام عاشورا و تاسوعا نیز با همان نرخ‌ها فروخته می‌شود.

 

وی در ادامه افزود: قیمت دام سبک هر کیلو 42 هزار تومان و دام سنگین هر کیلو 32 هزار تومان فروخته می‌شود.

 

رئیس اتحادیه دامداران خاطر نشان کرد: متاسفانه دلالان و واسطه‌ها دام را با نرخ‌های اعلام شده از دامداران می‌خرند و نرخ‌های فروش را تا چند برابر افزایش می‌دهند و به مردم می فروشند.

 

سلطانی عنوان کرد: باید در راستای مدیریت بازار فروش دام، یک دستگاه نظارتی مستقل از دولت تاسیس شود تا هرچه سریع‌تر با واسطه گرانی که این صنعت را آشفته کردند، مقابله شود.

 

وی بیان کرد: نرخ‌های مصوب سود چندانی برای دامداران ندارد و بعضا پایین‌تر از نرخ مصوب هم اقدام به فروش می‌کنند، اما دلالانی که کارشان هیچ زحمت و دغدغه‌ای ندارند سود‌های کلانی عایدشان می‌شود.

 

رئیس اتحادیه دامداران در رابطه با خرید مستقیم از دامداران ادامه داد: متاسفانه به دلیل اینکه دامداری‌ها اکثرا در حومه کلان شهر‌ها قرار دارند، مردم به دامداری‌ها مراجعه نمی‌کنند، اما به مردم توصیه می‌شود که جهت خرید دام مستقیما به شخص دامدار مراجعه کنند.

 

سلطانی یادآور شد: برای ایام عاشورا و تاسوعا دام به اندازه کافی وجود دارد و هیچ گونه کمبودی احساس نخواهد شد.

 

منبع: میزان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها