1/26/2020
یکشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
خرید تخم مرغ مازاد آغاز شد
رضا ترکاشوند، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار کشور

خرید تخم مرغ مازاد آغاز شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار کشور گفت: خرید تخم مرغ مازاد به منظور حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان و ایجاد تعادل در بازار توسط شرکت پشتیبانی امور دام در سراسر کشور آغاز شد.

اعتمادآنلاین| رضا ترکاشوند، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار کشور گفت: طبق توافق با شرکت پشتیبانی امور دام کشور قرار است هر کیلوگرم تخم مرغ با قیمت پنج هزار و 500 تومان در محل مرغداری‌ها خریداری شود که به تدریج قیمت آن به شکل پلکانی افزایش می یابد.


وی اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت واقعی هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری‌ها هفت هزار و 740 تومان است.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار تصریح کرد: در سه هفته اخیر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری‌های کشور روند کاهشی گرفت تا جایی که در دهه اول محرم به دلیل کاهش تقاضا قیمت این محصول در محل مرغداری ها به چهار هزار و 500 تومان رسید که زیر قیمت مصوب است.

 

وی گفت: این بدان معناست که تولیدکنندگان تخم‌مرغ روی هر کیلوگرم بین دو هزار و 500 تومان تا سه هزار و 200 تومان ضرر و زیان می دادند که این امر نه تنها به ضرر تولید بلکه ادامه این روند به ضرر مصرف کنندگان است.

 

ترکاشوند ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته توسط انجمن خرید تخم مرغ مازاد توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور آغاز شده و تا متعادل شدن بازار این محصول خرید ادامه می یابد.

 

بازارهای صادراتی تخم مرغ را از دست دادیم 

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار گفت: به دلیل سیاست گذاری های آنی بازارهای صادراتی تخم مرغ  از جمله افغانستان و عراق را از دست داده ایم و اکنون رقبای ما این بازارها را پوشش می دهند.

 

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون 12 هزارو 700 تن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شده است که به دلیل از دست رفتن بازارهای صادراتی این میزان تقریبا کاهش یافته است.

وی پیش بینی کرد: با فرارسیدن فصل پاییز و افزایش تقاضا بازار این محصول به تدریج متعادل شود.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها