7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
وزارت فرهنگ و ارشاد در راه‌پیمایی اربعین موکبی برپا می‌کند

وزارت فرهنگ و ارشاد در راه‌پیمایی اربعین موکبی برپا می‌کند

دیر کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی با اشاره به اجراهای نمایشی در ایام محرم و صفر در استان‌های مختلف اعلام کرد که امسال در راه‌پیمایی اربعین وزارت فرهنگ و ارشاد نیز موکب خواهد داشت.

اعتمادآنلاین| محمود فرهنگ مدیر کانون تئاتر دینی اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره برنامه‌های در نظر گرفته شده از سوی کانون در ایام ماه محرم و صفر گفت: «ما امسال دوره جدید تئاتر صاحبدلان را داریم که در 4 بخش برگزار می‌شود.

 

پخش صحنه‌ای این رویداد شامل تهران و شهرستان می‌شود که در بخش اجرای صحنه‌ای شهرستان، 32 اثر مدنظر قرار گرفته‌اند که برخی پذیرفته و برخی منوط به بازبینی هستند.»

 

او ادامه داد: «آثار بخش شهرستان تئاتر صاحبدلان در حال رایزنی با سالن‌ها هستند تا زمان و مکان اجرای خود را در ایام محرم و صفر و همچنین تا 20 روز بعد از پایان ماه صفر مشخص کنند. تاکنون حدود 20 درصد نمایش‌ها سالن و زمان اجرای خود را به ما اعلام کرده‌اند.»

 

فرهنگ درباره بخش اجراهای صحنه‌ای تهران تئاتر صاحبدلان نیز توضیح داد: «چندین کار متقاضی اجرا در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر بودند که طبق برنامه ریزی 2 اثر برای اجرا در ایام ماه محرم انتخاب می‌شوند که البته یک اثر انتخاب شده و اثر دوم نیز به زودی انتخاب می‌شود.»

 

او درباره اجرای آثار نمایشی در استان‌های مختلف در ایام محرم و صفر، گفت: «تقریبا در همه استان‌های کشور شاهد اجرای آثار نمایشی خواهیم بود. استان‌های کرمانشاه، خراسان، مرکزی، خوزستان، ایلام، گیلان، فارس و همدان بیشترین آثار متقاضی اجرا را دارند. در برنامه اجراهای استانی، برخی از آثار در چند شهر استان اجرا خواهند شد.»

 

مدیر کانون تئاتر دینی درباره برنامه‌های مدنظر این کانون در ایام راه‌پیمایی اربعین حسینی، گفت: «سال گذشته گروهی از ساوه در چند استان و همچنین چند موکب راه‌پیمایی اربعین به اجرای اثر خود پرداختند. امسال هم قرار است گروهی را برای اجرا در چند موکب و راه‌پیمایی اربعین حسینی انتخاب کنیم.»

 

فرهنگ در پایان سخنان خود اعلام کرد که: «امسال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز موکبی را در راه‌پیمایی اربعین حسینی خواهد داشت که کانون تئاتر دینی نیز در آن به اجرای برنامه خواهد پرداخت.»

 

منبع: خبرآنلاین

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها