1/29/2020
چهارشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
گزارش آژانس، حاکی از نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است
نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی:

گزارش آژانس، حاکی از نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است

غریب‌آبادی گفت: روز یک‌شنبه مدیرکل موقت آژانس طی گزارشی به اعضای آژانس اعلام کرد که ایران در روز شنبه 15 شهریور به آژانس اطلاع داد، قصد دارد سانتریفیوژهای پیشرفته اضافی را در کارخانه غنی‌سازی سوخت نطنز نصب و آن‌ها را با اورانیوم طبیعی تست کند.

اعتمادآنلاین| کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، اعلام کرد که بعد از اعلام رییس‌جمهوری مبنی بر کنار گذاشتن تمامی تعهدات ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای تحت برجام در پنجشنبه گذشته، روز یک‌شنبه مدیرکل موقت آژانس طی گزارشی به اعضای آژانس اعلام کرد که ایران در روز شنبه 15 شهریور به آژانس اطلاع داد، قصد دارد سانتریفیوژهای پیشرفته اضافی را در کارخانه غنی‌سازی سوخت نطنز نصب و آن ها را با اورانیوم طبیعی تست کند.

 

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی افزود: برابر این گزارش، در روز یک‌شنبه نیز آژانس راستی آزمایی کرد که 22 سانتریفیوژ IR4، 1 سانتریفیوژ IR5، 30 سانتریفیوژ IR6، و 3 سانتریفیوژ IR6s، نصب شده یا در حال نصب هستند. این گزارش همچنین می افزاید که تمامی این سانتریفیوژها آماده تست با UF6 هستند. 

 

نماینده دائم کشورمان همچنین گفت: ایران روز گذشته (17 شهریور) نیز به آژانس اطلاع داد که لوله‌های سانتریفیوژها در دو خط تحقیق و توسعه را مجددا نصب خواهد کرد تا یک زنجیره 164 تایی سانتریفیوژ IR4 و یک زنجیره 164 تایی IR2m را در خود جای دهد.

 

منبع: ایسنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها