7/16/2020
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
مرگ 1400 نفر به خاطر گرمای بی‌سابقه در فرانسه

مرگ 1400 نفر به خاطر گرمای بی‌سابقه در فرانسه

وزیر بهداشت فرانسه روز یکشنبه اعلام کرد که حدود 1500 نفر در تابستان امسال به‌خاطر چند موج گرما جان خود را از دست دادند.

اعتمادآنلاین| "انیس بوزین" در این باره گفت: در مجموع 1435 نفر بر اثر موج‌های گرمای تابستانِ امسال کشته شدند که از آن جمله می‌توان به مرگ 567 نفر در موج اول گرما در اواخر ژوئن تا اوایل ژوئیه اشاره کرد و 868 نفر نیز در موج دوم گرما در اواخر ژوئیه جان خود را از دست دادند.

 

با این حال وی تاکید کرد که این رقم یک دهم قربانیان سال 2003 بر اثر گرما است که منجر به مرگ 15 هزار نفر در سراسر فرانسه شد. 

 

وی گفت: موج گرما در سال 2003 میلادی 20 روز طول کشید اما امسال ما دو موج گرما به مدت 18 روز داشتیم و به دلیل اقدام‌های پیشگیرانه موفق به کاهش مرگ و میر شدیم.

 

بوزین درباره قربانیانِ گرمای تابستانی امسال در این کشور گفت: نیمی از افرادی که تابستان امسال بر اثر گرما جان باختند، افراد مسن بالای 75 سال بودند در حالیکه 10 نفر نیز در حین کار ساختمانی و کار در مزرعه جان خود را از دست دادند.

 

به گزارش یورونیوز، تابستان امسال در برخی کشورهای اروپایی رکورد "گرما در تابستان" شکسته شد به‌طوریکه روستای «گالارگ لو مونتو» در جنوب فرانسه با دمای 45.9 درجه سانتیگراد داغ‌ترین روز فرانسه را ثبت کرد. رکورد قبلی دمای هوا در فرانسه در سال 2003 با 44.1 درجه سانتیگراد به ثبت رسیده بود. همچنین چند رکورد گرمایی دیگر در هلند و بلژیک نیز ثبت شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها