2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
8000 تخت بیمارستانی به ظرفیت تهران افزوده می‌شود
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

8000 تخت بیمارستانی به ظرفیت تهران افزوده می‌شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به نوسازی و جایگزینی بیمارستان های جدیدالاحداث در استان تهران از افزایش 8000 تخت بیمارستانی در سطح استان تهران تا پایان سال 1399 خبر داد.

اعتمادآنلاین|  نعمت الله ترکی، در تشریح روند نوسازی و جایگزینی بیمارستان های تهران، گفت: در حال حاضر روند جایگزینی بیمارستان های تهران در حال پیگیری است برای مثال تنها در بیمارستان شهدای تجریش حدود 1000 تخت بیمارستانی به ظرفیت استان تهران افزوده می شود و به این ترتیب پیش بینی 4000 تخت بیمارستانی در سال 1398 و به همین تعداد برای سال 1399 افزایش ظرفیت را در سطح استان داریم.

 

وی با تاکید بر اینکه این حجم از پیگیری در خصوص تأمین و ارتقای سرانه های بهداشتی و درمانی از سوی شخص استاندار تهران از وزارت بهداشت  در تاریخ استان تهران بی سابقه  و قابل تقدیر است افزود: جایگزینی و نوسازی بیمارستان های فرسوده پایتخت در دستور کار استان قرار گرفته است که بیمارستان فیروزگر، شهدای مفتح، بیمارستان امام (ره) و شهدای تجریش از جمله آنهاست.

 

ترکی افزود: احداث  خانه های بهداشت به ازای هر 1000 نفر در روستاها، پایگاه های  سلامت، مراکز بهداشت روستایی و مراکز بهداشت شهری در اولویت طرح های بهداشتی و درمانی در استان تهران قرار دارد. بی تردید باید بتوانیم برابر استانداردهای کشوری در سطح استان تهران به شهروندان خدمات ارائه کنیم و امیدواریم با افزایش ظرفیت 8000 تخت بیمارستانی در سطح استان به میانگین های کشوری در این استان برسیم.

 

وی ادامه داد: شهرستان های ملارد، قدس و شهریار با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر فاقد حداقل امکانات درمانی هستند و جمعیت این سه شهرستان شاید با سه استان برابری کند.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در خاتمه تاکید کرد: بر اساس برنامه تلاش می‌کنیم تا پایان سال 1404 کمبودها در سطح استان تهران برطرف شود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها