2/28/2020
جمعه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۸
رقابت غول‌های تکنولوژی در نمایشگاه «ایفا 2019» + تصاویر

رقابت غول‌های تکنولوژی در نمایشگاه «ایفا 2019» + تصاویر

در نمایشگاه «ایفا 2019» فناوری‌های مختلفی نمایش داده شد که از آن جمله می‌توان به «اگزواسکلتون» مخصوص توانبخشی بیماران ام‌اس و تلویزیون «او ال‌ای‌دی» اشاره کرد.

اعتمادآنلاین| در نمایشگاه ایفا 2019 میلادی شرکت‌های تولیدکننده محصولات الکترونیکی دستگاه‌های مختلفی از تلویزیون گرفته تا ساعت هوشمند و موبایل را معرفی کردند.

 

البته در این نمایشگاه فقط محصولات الکترونیکی مصرفی نمایش داده نشد. ایفا 2019 مکانی برای تماشای فناوری نوظهور نیز  بود. در اینجا پنج فناوری جدید را بررسی می کنیم که در این نمایشگاه معرفی شدند:

 

نمایشگر OLED شفاف پاناسونیک

 

پاناسونیک نسخه‌ ابتدایی نمایشگر OLED شفاف خود را در ایفا 2019 به‌نمایش گذاشت. طرح اولیه تلویزیون نوآورانه پاناسونیک نخست شبیه یک قفسه‌ای شیشه‌ای به‌نظر می رسد که چهارچوب چوبی ضخیمی آن را احاطه کرده‌ است.

 

اما هنگامیکه تلویزیون روشن می‌شود، نمایشگر شیشه‌ای مانند تلویزیون OLED معمولی عمل می کند و اشیایی که پشت دستگاه  قرار گرفته اند مشخص نخواهند بود. البته پیش از پاناسونیک، سامسونگ  نیز نمایشگر شفافی ابداع کرد اما تولید آن متوقف شد. شرکت ال جی نیز مشغول ساخت این نوع تلویزیون است.

 

نمایشگر

 

 

اگزواسکلتونی مخصوص افرادی با نخاع آسیب دیده

 

افرادی که به دلیل جراحت های ناشی از ستون فقرات دچار نقص عضو هستند یا به ام اس مبتلا شده اند برای آنکه دوباره بتوانند راه بروند نیازمند فرایند توانبخشی طولانی مدت هستند.

 

شرکت روسی ExoAtlet اگزواسکلتونی پزشکی ابداع کرده که در مسیر توانبخشی به این افراد کمک می کند. ابعاد اگزواسکلتون با توجه به بدن بیمار تغییر  و هنگام راه رفتن وزن بیمار را کنترل می کند. همچنین یک سیستم کنترل حرکات فرد را ردیابی می کند. این اگزواسکلتون هم اکنون در بیمارستان هایی در روسیه و کره جنوبی استفاده می شود.

 

آیفا

 

 

پهپاد زیرآبی برای اکتشاف اعماق دریا

 

پروژه Aalto در حقیقت یک پهپاد زیرآبی مجهز به دوربین های 360 درجه است. افراد می توانند ویدئوهایی که پهپاد به طور زنده ثبت می کند را تماشا کنند. حتی کاربران قابلیت هدایت گجت زیر آب را نیز دارند. همچنین اگر فرد به تجهیزات واقعیت مجازی دسترسی داشته باشد می تواند اطلاعات بصری از پهپاد را در فضای واقعیت مجازی و از دیدگاه اول شخص بررسی کند.

 

آیفا

 

 

کلاه ایمنی هوشمند برای دوچرخه‌سواران

 

در ایفا 2019 انبوهی از گجت ها از کتری تا کوسن های هوشمند به نمایش گذاشته است. اما یکی از محصولات هوشمند و کارآمد این نمایشگاه، کلاه ایمنی Livall برای دوچرخه‌سواری است.

 

این کلاه ایمنی مجهز به حسگرهایی است تا سطح نور را ردیابی و به طور خودکار چراغ های جلویی و عقبی دوچرخه را روشن کند. به این ترتیب خودروها در شب از وجود دوچرخه در خیابان مطلع می شوند. 

 

علاوه بر آن یک گجت کوچک روی دسته دوچرخه نصب می شود. هنگامیکه دوچرخه سوار تصمیم می گیرد به چپ یا راست بپیچد با فشار دکمه ای روی گجت چراغ هایی روی کلاه ایمنی روشن می شود تا نشانگر مسیر حرکت فرد باشد.

 

س

 

 

گلدان هوشمندی که از گیاهان مراقبت می‌کند

 

در نمایشگاه ایفا 2019 از یک گلدان هوشمند به نام Plantui رونمایی شد که در حقیقت یک کپسول هیدروپونیک است. این کپسول به طور خودکار فرآیندهای آبرسانی و انتشار نور مورد نیاز گیاه را انجام می‌دهد. 

 

گلدان هوشمند

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها