2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
 رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند/ 5 لایحه جدید فضای مجازی در حال تدوین است/ کسب و کار در فضای مجازی نیاز به مقررات جدید دارند
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات:

رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند/ 5 لایحه جدید فضای مجازی در حال تدوین است/ کسب و کار در فضای مجازی نیاز به مقررات جدید دارند

‌وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند اما در چارچوب‌های سنتی با آن ها برخورد می‌شود.

اعتمادآنلاین|محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره 5 لایحه جدید فضای مجازی و اینکه این لایحه چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: لایحه جدید فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی در حال بررسی است و باید گفت بحث رسیدگی به فضای مجازی کاملا جدی است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: چارچوب‌های قانونی مورد نیاز برای فضای مجازی در قالب  5 لایحه تدوین شده است که یک لایحه آن در دولت  مطرح است و 4 لایحه دیگر در مرحله مقدماتی است که با مجلس به اشتراک گذاشته‌ایم و کمیسیون فرهنگی در حال رسیدگی است تا به جمع بندی برسد.

 

او در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا قرار است در فضای مجازی محتوا محدود و مرزبندی شود، گفت: در حال حاضر بحث چارچوب‌هاست، امروز تجارت، حمل و نقل و بسیاری از کسب و کارها به فضای مجازی آمده‌اند و نیاز به مقررات جدید دارند.

 

آذری جهرمی افزود: برخی از مقررات باید حذف شود. حقوق افراد در فضای مجازی و مسائل این چنینی نیاز به چارچوب دارد که در کشور ما وجود ندارد،فقدان همین امر کسب و کارها را دچار مشکل می‌کند. به طور مثال رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند که با چارچوب‌های سنتی با آن‌ها برخورد می‌شود.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در حدود مسائل حقوقی و زیر ساختی  5 لایحه با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس و قوه قضائیه آماده کرده‌ایم که لایحه حقوق افراد و حریم خصوصی را به مجلس فرستاده‌ایم که آماده طرح در دولت است و 4 لایحه دیگر در دست بررسی است.

 

منبع: ایلنا

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها