8/15/2020
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
ریاست‌جمهوری روسیه خبر حضور جاسوس آمریکا در کرملین را تکذیب کرد

ریاست‌جمهوری روسیه خبر حضور جاسوس آمریکا در کرملین را تکذیب کرد

طبق گفته رسانه‌های آمریکا، در سال 2017 این کشور یک منبع اطلاعاتی خود را از روسیه فراخواند چراکه بیم آن می‌رفت دونالد ترامپ او را لو دهد.

اعتمادآنلاین| با وجودی که چنین خبری در رسانه‌های آمریکا مخابره شده اما مسکو و واشنگتن این خبر را رد کرده‌اند. در همین زمینه النا کریلووا، معاون مطبوعاتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به خبرنگاران گفته «اولگ اسمولنکف» که ظاهرا همان جاسوس است، بر خلاف ادعای رسانه‌های آمریکا اصلا برای دفتر ریاست جمهوری روسیه کار نمی‌کرد.

 

این در حالی است که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفته اسمولنکف برای دفتر ریاست جمهوری کار می‌کرد اما دسترسی مستقیمی به شخص رئیس جمهوری نداشت و در سال 2016 یا 2017 هم اخراج شد. پسکوف گزارش‌ها درباره جاسوس بودن این فرد را تایید یا رد نکرد اما گزارش رسانه‌های آمریکا را افسانه خواند.

 

به گفته رسانه‌های آمریکایی این شخص ظاهرا دهه‌ها برای آمریکا کار می‌کرد و مستقیما به رئیس جمهور روسیه دسترسی داشت. او حتی توانسته بود از روی دفتر کار پوتین، عکس‌هایی از پرونده‌ها موجود بگیرد و در سال 2017 این مامور سیا به دلیل احتمال لو رفتن توسط دونالد ترامپ، بازگردانده شد.

 

طبق گفته روزنامه نیویورک تایمز، در سال 2016 سیا به مامورش پیشنهاد کرده بود از روسیه خارج شود ولی او به دلایل خانوادگی این پیشنهاد را رد کرده بود. بعد از این، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا به این فکر افتادند که این فرد جاسوس دوجانبه است تا زمانی که او قبول کرد به آمریکا برود.

 

به کمک این مامور، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، شخصا دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را رهبری کرده و به نفع دونالد ترامپ عمل کرده‌ است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها